Jaja Bugatti x Asprey

Bugatti we współpracy z brytyjskim sprzedawcą towarów luksusowych Asprey, stworzyło limitowaną kolekcję jaj, które łączą w sobie tradycyjne techniki tworzenia biżuterii z niektórymi zaawansowanymi technologicznie materiałami wykorzystywanymi np. w hipersamochodzie Chiron.

Reklama

- Stworzenie Asprey Bugatti Egg Collection jest wspaniałym hołdem dla naszej historii i dzieł Ettore, zaprojektowanych z pionierskim duchem i dbałością o szczegóły, dzięki którym jego marka stała się szanowana na całym świecie - mówił Wiebke Ståhl, dyrektor zarządzający Bugatti International.

Jajo Bugatti x Asprey / fot. materiały prasowe Jajo Bugatti x Asprey / fot. materiały prasowe

Skorupa jaja The Royale Edition jest wykonana z włókna węglowego, które było poddawane długiemu i skomplikowanemu procesowi obróbki, aby uzyskać idealny kształt. Jajo otoczone jest srebrną siatką wysadzaną diamentami Pavé. Na całej figurce pojawiają się tańczące słonie, nawiązujące do słynnej rzeźby stworzonej ponad 100 lat temu przez brata Ettore Bugattiego, Rembrandta.

Jajo umieszczone jest na srebrnym stojaku, jednak najlepsza jego część znajduje się wewnątrz. Po otwarciu figurki naszym oczom ukaże się miniaturowa wersja domu Bugatti w Molsheim wraz ze srebrnym modelem Type 41 Royale Esders. Na tę chwilę nigdzie nie opublikowano zdjęcia wnętrza jaja.

Jaja Bugatti na NFT

To pierwsza w historii kolekcja dwóch luksusowych marek wykorzystujących najnowocześniejszą technikę. Jaja The Royale Edition Bugatti x Asprey zostaną wyprodukowane jako fizyczne dzieła sztuki, a każde z nich będzie połączone do własnego NFT.

Jaja Bugatti X Asprey - cena i dostępność

Premiera kolekcji jaj The Royale Edition zbiegła się z otwarciem Asprey Studio Gallery w Mayfair na początku kwietnia 2023 roku, w której można dostać limitowane dzieła sztuki. 

Nie ma oczywiście oficjalnej informacji i cenie tych wyjątkowych jaj. Mówi się jednak, że figurki Bugatti x Asprey mają kosztować tyle, co najlepsze Porsche 911 czyli nie mniej niż 500 tys. zł.