Nowy film Martina Scorsese i Leonardo DiCaprio

Ogłoszono drugą odsłonę współpracy Leonarda DiCapria oraz Martina Scorsesego dla platformy streamingowej Apple. Pierwszą z nich jest zapowiedziany na maj przyszłego roku film „Killers of the Flower Moon” oparty na książce non-fiction Davida Granna pt. „Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI”.

Reklama

Powieść opowiada makabryczną historię serii brutalnych morderstw Indian z plemienia Osagów w Oklahomie w latach 20. XX wieku. Zabójstwa rozpoczęły się po tym, gdy na terenie zamieszkałym przez plemię odkryto bogate złoża ropy naftowej. W sprawę zostały m.in. też służby federalne pod wodzą legendarnego J. Edgara Hoovera, które później przekształcono w dzisiejsze FBI.

Drugi projekt duetu Scorsese-DiCaprio będzie brał na warsztat kolejną książkę autorstwa Davida Granna – „The Wager: A Tale Of Shipwreck, Mutiny, And Murder”. Premiera powieści zapowiedziana jest dopiero na kwiecień 2023 r., ale już teraz Apple wykupiło prawa do jej ekranizacji i zadanie to powierzy właśnie Scorsesemu oraz DiCaprio.

W projekt zaangażowane są również osoby biorące udział przy produkcji „Killers of the Flower Moon” m.in. duet producencki Dan Friedkin i Bradley Thomas oraz Jennifer Davisson.

„The Wager” – o czym opowiada nowy film Scorsesego i DiCapria

Najnowsza powieść historyczna Davida Granna, którą zekranizują Scorsese oraz DiCaprio, rozgrywa się w 1740 r. i opisuje prawdziwą historię trzydziestu marynarzy ocalałych z zatopionego brytyjskiego okrętu wojennego. Statek rozbił się w Ameryce Południowej w regionie Patagonii podczas pościgu za hiszpańską jednostką, a rozbitkowie trafili na bezludną wyspę, gdzie rozpoczęła się ich walka o przetrwanie. Nie to jednak jest główną osią fabularną książki.

Po powrocie do domu historie marynarzy uczyniły z nich bohaterów narodowych, ale zaledwie pół roku później rozbitkowie ocaleli z innego okrętu zarzucać im bunt. W efekcie oskarżenia doprowadziły do rozpoczęcia głośnego procesu wojskowego, który odkrył mroczne tajemnice walki o przetrwanie trzydziestu marynarzy i pokazał ich prawdziwe oblicze.

Film nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale należy spodziewać się go nie wcześniej niż w 2024 r.

Obydwa filmy tworzone na zlecenie Apple są szóstą i siódmą ekranową współpracą Martina Scorsesego i Leonarda DiCapria. Wcześniej duet pracował wspólnie nad „Gangami Nowego Jorku” (2002), „Aviatorem” (2002), „Infiltracją” (2006), „Wyspą tajemnic” (2010) oraz „Wilkiem z Wall Street” (2013).