Lego pokazało kolekcjonerską figurkę Wisławy Szymborskiej

21 marca wypada Światowy Dzień Poezji i z tej okazji Lego zaprezentowało nową unikatową figurkę, która przedstawia polską noblistkę, Wisławę Szymborską. Okazja do zaprezentowania miniaturki była podwójna, ponieważ rok 2023 został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej.

Reklama


Nową figurkę zaprojektował Łukasz Więcek, który jest też autorem zestawu "Dom z Krainy Otwartych Okiennic". Na zdjęciach, które pojawiły się na profilu Lego w mediach społecznościowych, widać miniaturową Wisławę Szymborską stojącą przy biurku na tle regału wypełnionego książkami. Na jednym z ujęć poetka trzyma także miniaturowy tomik. Wszystko zostało oczywiście wykonane z klocków Lego.

Wisława Szymborska z Lego - gdzie kupić? 

Nowy projekt wzbudził zachwyt wśród fanów, a pod postem pojawiła się masa komentarzy z pytania o to. gdzie można kupić zestaw Lego z Wisławą Szymborską? Odpowiedź producenta była jednak mocno rozczarowująca. Figurka poetki to dzieło jednorazowe i nie będzie dostępna w sprzedaży.

- To autorski projekt Łukasza Więcka - czytamy w odpowiedzi na jeden z komentarzy.

Wisława Szymborska patronką 2023 roku

Wisławy Szymborskiej nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest autorką trzynastu tomów poetyckich i laureatką literackiej Nagrody Nobla, a jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Została także uhonorowana Orderem Orła Białego. W 2023 roku Wisława Szymborska skończyłaby 100 lat i z tej okazji Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął specjalną uchwałę, w której mianował poetkę patronką tego roku.

W ramach obchodów przez cały rok odbywają się różne wystawy, spektakle i konferencje przybliżające postać polskiej noblistki. Co więcej, mają także pojawić się nowe wydania wierszy Wisławy Szymborskiej.

Plakat na 100-lecie urodzin Wisławy Szymborskiej / fot. Piotr Depta-Kleśta szymborska.org Plakat na 100-lecie urodzin Wisławy Szymborskiej / fot. Piotr Depta-Kleśta szymborska.org