LEGO Art - "Wielka fala w Kanagawie"

Kolejne ikoniczne dzieło sztuki światowej dołącza do portfolio zestawów z serii LEGO Art. Po m.in. „Gwiaździstej nocy” Vincenta Van Gogha duński producent klocków zaprezentował pod koniec grudnia zestaw przedstawiający „Wielką falę w Kanagawie” – legendarny drzeworyt autorstwa japońskiego artysty znanego jako Hokusai.

Reklama

Powstanie tego dzieła datowane jest na wczesne lata 30. XIX wieku. Widnieje na nim tytułowa wielka fala (przez niektórych uznawana za tsunami), przykrywająca grupę kilku niewielkich łódek u wybrzeżu Kanagawy. W tle widoczna jest natomiast święta góra Fudżi.

Sam drzeworyt jest z kolei najsłynniejszym elementem serii „36 widoków na górę Fudżi” autorstwa wspomnianego Hokusaia.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że miłośnicy sztuki i kultury japońskiej będą mieli szansę zanurzyć się w relaksujący projekt odtworzenia kultowej Wielkiej Fali uchwyconej w zestawie LEGO Art – powiedziała w oświadczeniu prasowym Annemette Baaskjær Nielsen, projektantka w Grupie LEGO.

– Ten zestaw oferuje wiele różnych sposobów, dzięki którym fani mogą się zrelaksować i odnaleźć spokój. Nie tylko poprzez zanurzenie się w procesie budowania, ale także poprzez wchodzenie w dzieło sztuki i jego kompozycję – dodała projektantka.

Wielka fala w Kanagawie, fot. materiały prasowe Wielka fala w Kanagawie, fot. materiały prasowe

Relaks jest bowiem głównym celem powstania tego zestawu. Według nowego raportu „Play Well 2022” Grupy LEGO, większość dorosłych (93 proc.) regularnie odczuwa stres i szuka nowych sposobów na odprężenie się (80 proc.). Większość z nich (92 proc.) chce się zrelaksować i odnaleźć spokój w działaniach związanych z ich hobby i zainteresowaniami. Połączenie sztuki i LEGO może być więc idealnym rozwiązaniem tego problemu.

Zestaw "Wielka fala w Kanagawie" składa się łącznie z 1810 elementów o różnych kształtach i odcieniach błękitu, niebieskiego i granatu, które bardzo precyzyjnie odwzorowują warstwy oryginalnego drzeworytu. Co ciekawe, duński producent specjalnie na potrzeby tego zestawu stworzył klocki o niespotykanych dotychczas kształtach.

Zestaw w sprzedaży dostępny będzie od 1 stycznia 2023 r. w cenie 479 zł.