„Lamborghini: The Man Behind The Legend” – o czym jest film?

Film „Lamborghini: The Man Behind The Legend” to z pewnością nie lada przedsięwzięcie. Producenci pracują nad nim już od 2016 roku, a prawą ręką w tworzeniu scenariusza był nie kto inny jak Tonino Lamborghini - syn Ferruccio Lamborghiniego. Tylko czy to wystarczy, by raz na zawsze pozbyć się mitycznych wyobrażeń na temat historii jednej z najsłynniejszych marek motoryzacyjnych na świecie?

Reklama

Jak zdradzają twórcy, historią przewodnią będą wyobrażenia Ferruccio Lamborghiniego na temat stworzenia marki motoryzacyjnej. Akcja rozgrywać się będzie w latach 60. XX wieku, kiedy to jeszcze jego głównym zajęciem było prowadzenie firmy produkującej ciągniki.

Biznes miał okazać się na tyle dochodowy, że Ferruccio Lamborghini mógł pozwolić sobie na zakup dwóch sportowych samochodów marki Ferrari, którymi chętnie przechwalał się wśród zamożnych znajomych.  Ostatecznie jednak nie był z nich do końca zadowolony

W 16962 roku postanowił więc skontaktować się z samym Enzo Ferrari, który- no cóż, nie był zbyt otwarty na żadną krytykę ze strony prostego producenta ciągników. Podobno odpowiedział na nią krótkim zdaniem: „Zajmij się swoimi traktorami, a mi pozwól tworzyć prawdziwe samochody”.

I właśnie w tym momencie rozpoczyna się historia marki sportowych samochodów Lamborghini.

„Lamborghini: The Man Behind The Legend” / kadr z filmu „Lamborghini: The Man Behind The Legend” / kadr z filmu

 

Film o Ferruccio Lamborghinim - kto zagra główną rolę?

Wiemy już, że w rolę Ferruccio Lamborghiniego wcieli się Frank Grillo, natomiast Enzo Ferrariego zagra Gabriel Byrne.

Oprócz tych dwóch aktorów na ekranie zobaczymy także: Mirę Sorvino, Hannah Van der Westhuysen, Giorgio Centariniego, Leonardo Salerniego, Francescę De Martini, Patricka Brennana oraz Tommaso Basiliego.

 

„Lamborghini: The Man Behind The Legend” - zwiastun

Już pierwszy zwiastun mówi nam, że „Lamborghini: The Man Behind The Legend” nie będzie zwykłą biografią. Ta krótka zajawka obiecuje widzom ekscytujące kinowe wrażenia, które wypełniają sekwencje przypominające kadry z filmu „Ford v Ferrari” z 2019 roku.

Co więcej, ukazuje widzom kilka samochodowych perełek, które przewiną się w tle filmu, w tym Lamborghini Countach, Miura, 350 GT, a nawet Porsche 356.

„Lamborghini: The Man Behind The Legend” – kiedy premiera?

Premiera filmu „Lamborghini: The Man Behind The Legend” w Stanach Zjednoczonych została zapowiedziana na 18 listopada 2022. Póki co niestety nie ma żadnych informacji o dystrybucji filmu w Polsce.