„Joker 2: Folie à deux”: Lady Gaga w roli Harley Quinn

Zaledwie tydzień temu reżyser Todd Phillips ogłosił w mediach społecznościowych, że ponownie łączy siły z Joaquinem Phoenixem, aby rozpocząć prace nad filmem „Joker 2:Folie à deux” - ale z dnia na dzień szczegóły dotyczące sequela stają się coraz bardziej interesujące.

Reklama

Jak donoszą zagraniczne media, „Joker 2: Folie à deux” ma być musicalem, a Lady Gaga właśnie prowadzi rozmowy z produkcją na temat roli Harley Quinn. Aktorka i piosenkarka miałaby zagrać zupełnie inną wersję postaci niż obecna, w którą wcieliła się wcześniej Margot Robbie.

Podobno produkcja chce  dopasować tę rolę do ogólnego formatu oryginalnego filmu, w którym Joaquin Phoenix wcielił się w postać Jokera w jego własnym uniwersum, oddzielonym od innych filmów DC.

Jak donosi The Hollywood Reporter, aktorzy póki co nie podpisali jeszcze żadnej umowy w sprawie realizacji nowej produkcji.

 

„Joker 2: Folie a deux" - co wiemy? 

Druga część prawdopodobnie pojawi się pod nazwą „Joker 2: Folie a deux". W wolnym tłumaczeniu Folie à Deux oznacza „paranoję indukowaną”, czyli obłęd doprowadzający do tego, że otoczenie chorego zaczyna przejmować jego urojony pogląd na rzeczywistość.

Nowe informacje o obsadzie sequelu stawiają zatem pytanie, o czym tak naprawdę może być film. Choć wczesne spekulacje sugerowały, że roboczy tytuł odnosi się do Batmana, teraz bardziej prawdopodobne jest to, że może chodzić o Harley Queen, wieloletnią partnerkę Jokera w miłości i zbrodni.

Tak czy inaczej, wszelkie informacje na temat produkcji są ściśle utajnione. Wszystko wskazuje więc na to, że na datę premiery i bardziej szczegółowy obraz kolejnego filmu o Jokerze będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Tymczasem, jeśli chodzi o Lady Gagę, „Joker: Folie à deux” doskonale wpisuje się w klimat jej poprzednich filmów. Jako aktorka wystąpiła już w dwóch prestiżowych dramatach, za które zdobyła uznanie - oryginalny „Joker” natomiast otrzymał 11 nominacji do Oscara i dwie nagrody, w tym statuetkę dla najlepszego aktora w roli głównej dla Joaquina Phoenixa.