Lady Gaga na premierze „House of Gucci”

Premiera „House of Gucci”, która odbyła się 9 listopada w Londynie, stała się tematem numer jeden w show-biznesie. Sprawczynią całego zamieszania okazał się nie kto inny jak Lady Gaga, która zachwyciła wszystkich fenomenalną suknią projektu Alessandro Michele, dyrektora kreatywnego domu mody Gucci.

Reklama

Olśniewająca stylizacja stworzona w duchu maksymalizmu to nawiązanie do roli Patrizii Reggiani, w którą wcieliła się aktorka. Fioletowa długa suknia, wykonana z prześwitującego tiulu podkreślającego talię, pochodzi z najnowszej kolekcji Gucci „Love Parade”. Lady Gaga zestawiła ją ze wzorzystymi podkolanówkami, butami na niebotycznie wysokiej platformie oraz półprzezroczystymi rękawiczkami, które ozdobiono gdzieniegdzie cekinami. Całość została uzupełniona luksusową biżuterią od Tiffany&Co.  Stylizacja aktorki jest połączeniem ponadczasowego haute couture i rockowej awangardy i reprezentuje zachowawczy przesyt, który kiedyś był także znakiem rozpoznawczym Patrizii Reggani.

Lady Gaga na premierze filmu Lady Gaga na premierze filmu

Gwiazdy „House of Gucci” w stylizacjach włoskiego domu mody

Na premierze nie zabrakło także Adama Drivera w klasycznym garniturze, Salmy Hayek w złotej sukni z przeskalowanymi ramionami i Jareda Leto w aksamitnym komplecie.

Cała trójka, podobnie jak Lady Gaga, zdecydowała się na założenie kreacji projektu Gucci – ten wieczór należał w stu procentach do włoskiego domu mody.

„House of Gucci” – kiedy premiera w Polsce?

Oficjalna premiera „House of Gucci” w Stanach Zjednoczonych została zapowiedziana na 24 listopada 2021. Dwa dni później film ma zadebiutować także w Polsce – pozostaje nam czekać. Póki co możemy jedynie po raz kolejny obejrzeć zwiastun w rytmie „Heart of Glass”.