Lady Gaga i Tonny Bennett – „Love For Sale”

Album „Love For Sale” to nie pierwsza współpraca Lady Gagi i Tonny’ego Bennetta. Pierwsza wspólna płyta „Cheek to Cheek” miała premierę w 2014 roku i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem fanów, łącząc kilka pokoleń melomanów.

Reklama

Tegoroczna premiera „Love For Sale” ma szczególne znaczenie dla Tonny’ego Bennetta, który 3 sierpnia obchodził 95. urodziny. Właśnie tego dnia wytwórnia oraz artyści zapowiedzieli wspólny album i poinformowali, że „Love For Sale” to ostatnia płyta w karierze Tonny’ego Bennetta.

Co ciekawe, płyta nie ma być hołdem złożonym samemu Tonny’emu Bennettowi, ale Cole Porterowi – legendarnemu amerykańskiemu kompozytorowi, twórcy wielu musicali i genialnych, ponadczasowych przebojów.

Lady Gaga i Tonny Bennett - Lady Gaga i Tonny Bennett -

"I Get a Kick Out of You" - Lady Gaga i Tonny Bennett - wideo

Nowy album Lady Gagi i ostatni album Tonny’ego Bennetta promuje piosenka „I Get a Kick Out of You” oraz wzruszający wideoklip, który powstał przy okazji nagrywania płyty w studiu. Na filmie widać wyraźnie tę niesamowitą więź artystyczną, która łączy Lady Gagę z Tonnym Bennettem. Są też łzy wzruszenia, bo to przecież album pożegnalny…

 

Tonny Bennet i choroba Alzheimera 

To nie przypadek, że Tonny Bennett właśnie z Lady Gagą zdecydował się nagrać swoją ostatnią płytę. Artystów łączy niezwykła, nie tylko muzyczna, więź. Na początku tego roku rodzina artysty poinformowała fanów, że Tonny Bennett zmaga się z chorobą Alzheimera. Jak zapewniają znajomi muzyka, Lady Gaga to jedna z tych osób, które zawsze pamięta i bez trudu rozpoznaje. Tymczasem Lady Gaga nazywa Tonny’ego Bennetta swoim najlepszym przyjacielem.

- W dniu, w którym wydaliśmy „Cheek To Cheek” w 2014 roku, Tony Bennett zadzwonił do mnie i zapytał, czy chcę z nim nagrać kolejny album, tym razem z piosenkami Cole'a Portera – napisała na Instagramie Gaga, zapowiadając album. - Śpiewanie z moim przyjacielem Tonym za każdym razem jest dla mnie zaszczytem, więc oczywiście się zgodziłam i przyjęłam zaproszenie – wyjaśniała dalej piosenkarka.

Lady Gaga i Tonny Bennett - Lady Gaga i Tonny Bennett -

 "Love for Sale" - tracklista

Jakie utwory znalazły się na płycie „Love For Sale”? Wersja standardowa zamyka się w 10 utworach, a wersja deluxe w 12:

Love For Sale: 

It’s De-Lovely
Night and Day
Love For Sale
Do I Love You
I Concentrate On You
I Get a Kick Out of You
So In Love
Let’s Do It
Just One of Those Things
Dream Dancing
I’ve Got You Under My Skin (DELUXE)
You’re The Top (DELUXE)


Album „Love For Saly” Tonny’ego Bennetta i Lady Gagi dostępny jest w sklepach muzycznych od 1 października.