"Titanic" obchodzi 25-lecie premiery

Romantyczny, namiętny i wzruszający – „Titanic” wciąż zachwyca swoich stałych i nowych widzów. Film w sumie zarobił 2,2 mld dolarów i tym samym oficjalnie stał się trzecim najbardziej kasowym przebojem kinowym w historii. Tym bardziej więc ucieszy nas wszystkich wiadomość, że ten kultowy dramat miłosny z 1997 powróci na wielkie ekrany!

Reklama

"Titanica" powraca! 

Z okazji 25-lecia produkcji zremasterowana wersja dramatu romantycznego z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w rolach głównych ponownie zostanie wyświetlona w kinach, przy wykorzystaniu technologii 3D 4K HDR.

Informacja została ogłoszona przez Jamesa Camerona i dyrektora operacyjnego Lightstorm Entertainment, Jona Landaua, podczas imprezy Disney CineEurope w Barcelonie.

Zastanawiacie się pewnie zatem – co z fabułą? Czy zostanie zmieniona? Cóż, chyba jednak miłość Jacka i Rose na zawsze pozostanie nieszczęśliwa, ale o dziwo okazuje się, że zmiany jednak zajdą. A przynajmniej jedna.

 

Scena z „Titanica” - gwiazdy na niebie

Z przykrością – lub wprost przeciwnie – z ulgą informujemy, że nowa odsłona „Titanica” nie przewiduje zmian w fabule. Modyfikacji zostanie poddana jednak kultowa scena, w której Rose leży na drzwiach – a raczej urywek tej sceny ukazujący konstelację gwiazd.

Podobno naukowiec Neil deGrasse Tyson kilka lat temu napisał maila do Jamesa Camerona, w którym wykazał, że dotychczasowo ukazywany w filmie układ gwiazd nie jest zgodny z tym, jaki występował podczas rzeczywistej tragedii Titanica z 14 na 15 kwietnia 1912 roku. Wielu reżyserów pewnie machnęłoby ręką, ale nie perfekcjonista James Cameron! Twórca "Titanica" postanowił zmienić kadr z niebem na prawidłowy. 

 

„Titanic” w technologii 3D 4K HDR - kiedy premiera? 

Jak zapowiadają twórcy, „Titanic” w odnowionej wersji trafi do kin na całym świecie dokładnie 10 lutego 2023 roku, czyli załapie się jeszcze na Walentynki! A my już nucimy pod nosem „My Heart Will Go On”....!