Czasy, w których Guy Ritchie zajmował się wyłącznie kręceniem gangsterskich komedii w rodzaju „Porachunków” czy „Przekrętu”, zdaje się już dawno minęły. Teraz na stałe w repertuarze brytyjskiego reżysera zagościły także aktorskie adaptacje kultowych animacji.

Reklama

I nic dziwnego. W 2019 r. Ritchie wywiązał się bowiem śpiewająco z zadania powierzonego mu przez Disneya – jego adaptacja live-action „Aladyna” z Mena Massoudem w roli głównej i Willem Smithem w roli dżina zarobiła na całym świecie ponad miliard dolarów. Teraz studio z Myszką Miki liczy, że brytyjski reżyser powtórzy swój sukces przy okazji „Herkulesa”.

Poza Ritchie’em w ekipie twórców znajdą się również producenci ze studia AGBO prowadzonego przez braci Joe i Anthony’ego Russo, reżyserów m.in. takich hitów Marvela jak „Avengers: Endgame”. Jak donosi magazyn „Variety” pierwszą wersję scenariusza ma natomiast przygotować specjalista od filmów akcji Dave Callaham, a AGBO zajmuje się kompletowaniem reszty zespołu scenarzystów.

Herkules – powrót kultowej animacji

Oryginalny „Herkules” w wersji animowanej miał swoją premierę w 1997 r. Bajka wyreżyserowana przez Rona Clementesa i Johna Muskera opowiadała historię mitycznego herosa w formie musicalu, do którego muzykę napisał Alan Menken. Poza samym Herkulesem w animacji licznie pojawiają się też inne postaci z mitologii m.in. Zeus, Megara (w bajce ukochana herosa), a także bóg podziemnego świata Hades, czy satyr Filoktet.

„Herkules” po premierze zarobił łącznie 252 mln dolarów i w swoim czasie był jednym z najpopularniejszych filmów animowanych Disneya, który podobnie jak „Piękna i Bestia”, „Aladyn” czy „Król Lew” do dziś ma oddaną rzeszę fanów na całym świecie.

Świadczy o tym m.in. burza w mediach społecznościowych, którą wywołała informacja o powstaniu „Herkulesa” w wersji live-action. Choć Disney nie ogłosił jeszcze oficjalnej obsady to fani na Twitterze zaczęli przerzucać się pomysłami na to, kto powinien wcielić się w poszczególne postaci. Wśród najpopularniejszych propozycji znajduje się Henry Cavill w roli Herkulesa oraz Liz Gillies lub piosenkarka Ariana Grande w roli Megary.

Premiera „Herkulesa” w wersji aktorskiej spodziewana jest nie wcześniej niż w 2024 r.