Zamek Królewski na Wawelu: Miliony odwiedzających w siedzibie królów Polski

To dobry rok dla krakowskich placówek muzealnych. Po ogłoszeniu rekordowej frekwencji odwiedzających Muzeum Narodowe w Krakowie przyszła pora na Zamek Królewski na Wawelu. Do końca roku zostało kilka miesięcy, a dawna siedziba królewska zanotowała rekordową liczbę odwiedzających.

Reklama

13 września 2023 roku na Wawelu odnotowano obecność 1 mln 985 tys. miłośników sztuki.

- Od początku roku do teraz Zamek Królewski na Wawelu odwiedziło prawie 2 miliony gości. To już o 200 tysięcy więcej niż w całym poprzednim roku — mówił dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu Andrzej Betlej.

Przypominamy, że 14 września 2023 roku nastąpiło uroczyste otwarcie najgorętszej wystawy tej jesieni, „Obraz Złotego Wieku”, która swój finał będzie miała 14 grudnia. Wobec tego magiczna liczba 2 mln odwiedzających z pewnością została osiągnięta.

- Śmiem ostrożnie przypuszczać, że właśnie w momencie otwarcia wystawy „Obraz Złotego Wieku” przekroczymy tę magiczną granicę, a dalszy wzrost frekwencyjny będzie stale obserwowany — mówił dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu Andrzej Betlej.

Mapping na dziedzińcu arkadowym podczas otwarcia wystawy Obraz Złotego Wieku na Zamku Królewskim na Wawelu / Oficjalny profil na FB Zamku Królewskiego na Wawelu Mapping na dziedzińcu arkadowym podczas otwarcia wystawy Obraz Złotego Wieku na Zamku Królewskim na Wawelu / Oficjalny profil na FB Zamku Królewskiego na Wawelu

Wystawa Obraz Złotego Wieku na Zamku Królewskim na Wawelu / Oficjalny profil na FB Zamku Królewskiego na Wawelu Wystawa Obraz Złotego Wieku na Zamku Królewskim na Wawelu / Oficjalny profil na FB Zamku Królewskiego na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu: Wystawy, które warto zobaczyć

Podobnie jak Muzeum Narodowe w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu mógł pochwalić się interesującymi wystawami czasowymi.

Do tej pory mogliśmy podziwiać niesamowite dzieła zgromadzone w ramach wystaw „Jacob Bertens i malarstwo krakowskie około roku 1600” oraz „Tycjan i inni. Najnowsze działa Zamku Królewskiego na Wawelu".

Do października 2023 roku wciąż można podziwiać rzeźby Zdzisława Beksińskiego i intrygujące lwowskie figury w stylu rokoko. Jeśli dodamy do tego wspomnianą wystawę "Obraz Złotego Wieku", mamy już zaplanowany prawie cały dzień zwiedzania i zachęcamy, bo naprawdę warto!