Analogowa płyta Boba Dylana sprzedana za miliony

Kolekcjonerska płyta Boba Dylana z nagraniem "Blowin' in the Wind" właśnie została sprzedana na aukcji za rekordową sumę. Tylko jedna osoba na całym świecie będzie miała okazję wysłuchać „Blowin' in the Wind” w analogowej wersji wartej prawie dwa miliony dolarów!

Reklama

Analogowe wydanie „Blowin' in the Wind” Boba Dylana z 2021 trafiło pod młotek Christie’s w czwartek, 7 lipca 2022. Początkowo szacowano jego wartość w przedziale 716 000 do 1 200 000 dolarów. Ostatecznie jednak zostało sprzedane za 1,769,508 dolarów!

I trudno się dziwić, bo nie jest to płyta jakich wiele – zawiera jedyną wydaną i wyprodukowaną kopię tego kultowego hitu nagranego z producentem Josephem Henrym "T-Bone" Burnettem.

 

„Blowin' in the Wind” – kultowy artefakt twórczości Boba Dylana

- 60 lat po tym po napisaniu i nagraniu „Blowin' In The Wind” przez Boba Dylana, dostajemy zupełnie nową wersję tej kultowej piosenki. Jest ona niesamowicie istotna nie tylko dla ludzi naszych czasów. To wyjątkowy artefakt, który rezonuje z życiem i doświadczeniem artysty — czytamy w oświadczeniu Josepha Henry’ego "T-Bone" Burnetta.

Analogowe wydanie mogło być wysłuchane jedynie przez potencjalnych oferentów w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles – jest traktowane jak prawdziwe dzieło sztuki. 

- Nie chodzi o to, że nie chcę, aby ludzie mogli ją usłyszeć. Uważam, że to najlepsza płyta, jaką kiedykolwiek udało mi się współtworzyć, więc chcę, żeby wszyscy ją usłyszeli, dlatego to duże poświęcenie dla mojego ego. Ale na pewno słyszeliście tę piosenkę. Bob brzmi dobrze. Zespół brzmi dobrze. Piosenka jest świetna – dodaje Joseph Henry "T-Bone" Burnett.

Czy kiedykolwiek będzie nam dane usłyszeć, jak brzmi nowe wydanie? Być może.  Joseph Henry "T-Bone" Burnett zaznacza, że wszystko leży w rękach nowego nabywcy. Jego tożsamość pozostaje jednak anonimowa.