Homer Simpson i żywopłot? Ta kultowa scena stała się najsłynniejszym memem internetu

Zrypka od szefa w piątek przed wyjściem z pracy? Chcecie wyskoczyć na miasto, a żona/mąż się czepia o coś, co mieliście zrobić pół roku temu? Dzieci zaczynają awanturę, a wy nie macie pojęcia, o co poszło? W tego typu sytuacjach czujemy się jak Homer Simpson zatapiający się w żywopłocie na słynnym GIF-ie.

Reklama

Media społecznościowe często mnie przerażają, ale całym sercem kocham memy i GIF-y. Ten wycięty z odcinka "Homer Loves Flanders" serialu o rodzinie Simpsonów to już klasyka. Gdyby jednak jakimś cudem ktoś go nie znał, to z największą przyjemnością wklejam go poniżej.

Ten fragment przeszedł już do historii popkultury, w social mediach był użyty pewnie i miliony razy. Ale nie tylko! Widziałem już odwzorowanie tej sceny z klocków Lego, na puchatych kapciach czy… na torcie. Czas na kolejną wersję!

Adidas i The Simpsons: Homer i żywopłot na nowym modelu butów Stan Smith

Słynna scena pojawiła się na najnowszym modelu Adidas Stan Smith, który powstał w ramach trwającej współpracy marki z franczyzą The Simpsons.

Pierwsze spostrzeżenie jest takie, że… żywopłot i haftowany Homer nie są centralnym motywem obuwia, a jego memiczny charakter jest dość dyskretny. Pamiętacie adidasy imitujące fryzurę Marge Simpson? To zupełnie inna historia. 

Homer Simpson na butach Adidas Stan Smith / Adidas Homer Simpson na butach Adidas Stan Smith / Adidas

Wciśniętą między krzaki głowę rodziny Simsponów znajdziecie niestety tylko z tyłu buta, na pięcie. Oprócz tego buty są w kolorze białym, a na ich bocznej stronie znajdziecie złoty napis "Homer Simpson". Obrys postaci Homera znalazł się także na języku, gdzie klasycznie powinna znajdować się podobizna tenisisty Stana Smitha.

Żywopłotowa zieleń pojawia się jeszcze wewnątrz buta w formie specjalnej wkładki oraz… na pudełku. Może teraz narzekam, ale z drugiej strony, o ile we wspomnianym modelu poświęconym żonie Homera raczej do pracy byście nie poszli, tak tutaj... Raczej nie powinno być problemu.

Adidas Sam Smith w wersji simpsonowej / Adidas Adidas Sam Smith w wersji simpsonowej / Adidas

Buty z serii The Simpsons x Adidas Stan Smith trafiły do sprzedaży 18 sierpnia i można kupić je na oficjalnej stronie Adidasa. Cena? 120 dolarów, czyli około 500 złotych. Polecamy nie tylko fanom Simpsonów, ale także popkultury i memów. Będą zachwyceni!