Klocki Lego: zabawka dla dzieci, która może zmieniać świat

Za co najbardziej kochamy klocki Lego? Za to, że nie są one zabawką na pięć minut. Że ułożenie świeżo zakupionego zestawu, tak jak przewidziano to w instrukcji, wcale nie oznacza końca zabawy. Ba, dla niektórych – w tym mnie i moich dzieci – zabawa dopiero wtedy się zaczyna!

Reklama

U mnie w domu wszystkie klocki prędzej czy później lądują w wielkim koszu, którego zawartość przed zabawą wysypuje się na rozłożony na podłodze koc. Teraz można stworzyć wszystko, co tylko się chce. W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń – trzeba tylko sobie coś wyobrazić i pomyśleć jak to wybudować. Gdyby tylko dało się tak w prawdziwym życiu… Poczekajcie, autor książki "LEGO Heroes" udowadnia, że jednak się da.

Książka Książka

Dzieło Grahama Hancocka powstało, aby pokazać czytelnikom kilku pomysłowych konstruktorów Lego, którzy wykorzystali moc zabawy do tworzenia innowacyjnych rozwiązań mających faktyczny wpływ na otaczający nas świat.

Proteza z Lego? Gitara z klocków? Wyjątkowa książka "Lego Heroes"

Książka w twardej oprawie ma 112 stron i zawiera 12 historii o budowniczych LEGO, którzy naprawdę zmieniają świat, a popularną zabawkę dla dzieci wykorzystują do rozwiązywania małych i dużych życiowych problemów. Co my tu mamy?

Grywalna gitara z klocków Lego / materiały promocyjne Grywalna gitara z klocków Lego / materiały promocyjne

Od protez dla zwierząt i rampy dla wózków inwalidzkich, przez grywalną gitarę, aż po sztukę uliczną. Każda strona to dowód na ogromną kreatywność budowniczych.

- Zachowaliśmy równowagę między historiami w książce: niektóre są bardziej oparte na sztuce, niektóre są bardzo skoncentrowane na nauce, niektóre dotyczą pomocy społeczności, ale każda z nich jest wyjątkowa – mówi autor.

Graham Hancock wspólnie z wydawnictwem Chronicle Book od początku zdawali sobie sprawę, że ich książka będzie zupełnie świeżym spojrzeniem na klocki Lego.

- Wszyscy widzieliśmy gigantyczne konstrukcje z Lego, ale istnieje inny rodzaj historii, w których ludzie używają klocków w sposób, w jaki nigdy byśmy się nie spodziewali. Lego przecina się w nich z "prawdziwym życiem" i ma na nie pozytywny wpływ – mówił Graham Hancock w wywiadzie z Brick Fanatics.

Historie, w których Lego przecina się z Historie, w których Lego przecina się z

Książka nie ukazała się niestety w Polsce, ale na pewno nada się na prezent zarówno dla wieloletnich fanów Lego, jak i tych, którzy nie są do duńskich klocków przekonani. Może teraz zrozumieją! Na oficjalnej stronie Lego dostaniecie ją za niecałe 19 dolarów.