Kiler 3 powstanie. O czym będzie film?

W najnowszym wywiadzie z serwisem „WP Film” Cezary Pazura potwierdził, że rozpoczęły się prace nad trzecią odsłoną kultowej komedii „Kiler”. Inspiracją do realizacji projektu miał być sukces „Top Gun: Maverick”, który według Pazury udowodnił twórcom, że można stworzyć udaną kontynuację – nawet wiele lat od powstania oryginału.

Reklama

– Nie wierzyłem, że to się może udać, chociaż już w Cannes było świetne przyjęcie i oklaski na stojąco. (...) To nowoczesny film, inny od tamtego i właśnie tak trzeba zrealizować trzeciego „Kilera” – stwierdził Pazura.

Aktor dodał też, że niedawno rozpoczęły się prace nad scenariuszem trzeciej części „Kilera”, powstał też konkretny pomysł na to, jak miałby wyglądać ten film.

– To musi być inny film, równie dobry, ale nie taki sam. Ja już wiem, o czym będzie. Jest kilka podmiotów, które chciałyby zrealizować trzeciego „Kilera” i nie wiem, jaką oni mają wizję. Ale my mamy już od dawna pomysł, który rozpisujemy dość skrupulatnie – dodał Pazura.

Szczegółów jednak nie podał.

Kiler 3. Czy Juliusz Machulski i Janusz Rewiński powrócą?

Cezary Pazura odniósł się także do zaangażowania w kolejną część filmu aktora Janusza Rewińskiego, który wcielał się w kultową rolę gangstera Siary, oraz reżysera oryginału Juliusza Machulskiego.

– Rozmawiałem z Juliuszem Machulskim, który jest bardzo za tym, żeby to powstało, ale on nie chce tego robić. Może podjąć się roli opiekuna merytorycznego, mentora, ale chce, żeby ktoś inny spojrzał na to świeżym okiem – przyznał Pazura.

Z Rewińskim sprawa nie jest jednak tak prosta. Aktor wiele lat temu wycofał się z życia publicznego, ogłosił też zakończenie swojej kariery teatralnej i filmowej. Ostatni raz na ekranie pojawił się w filmie „Ryś” z 2007 r. Pazura podkreślił jednak, że gdyby Rewiński przejawiał chęć pojawienia się na planie nowego „Kilera”, z chęcią odnowiłby z nim współpracę.

Pod znakiem zapytania stoi także zaangażowanie Małgorzaty Kożuchowskiej, która wcielała się w rolę Ewy Szańskiej, telewizyjnej reporterki i partnerki Jerzego Kilera. Wiele wskazuje jednak na to, że w nowym filmie pojawi się Katarzyna Figura.