Natalia Kukulska i Kayah w duecie „Pod Powieką”

Odważny projekt Natalii Kukulskiej odbił się echem na całym świecie. Album „Czułe Struny” oparty na kompozycjach Fryderyka Chopina zdobył Platynową Płytę, i tym samym stał się początkiem kolejnego rozdziału twórczości artystki.

Reklama

5 listopada 2021 po raz pierwszy usłyszeliśmy singiel „Pod Powieką” w duecie z Kayah. Piosenka otworzyła reedycję albumu. Okazuje się, że data premiery nie jest przypadkowa.

Dwie legendy polskiego popu w jednym utworze. Natalia Kukulska i Kayah rozpoczęły swoją karierę w latach 90. i do dziś królują w czołówce najpopularniejszych artystek w kraju. Nic dziwnego więc, że zapowiedź singla „Pod Powieką” stała się źródłem wielkich nadziei. Zaledwie trzy dni od daty premiery zdobył przeszło 115 tysięcy wyświetleń na YouTube’ie.

- Utwór „Pod powieką” z tekstem i udziałem wspaniałej Kayah to emocjonalna, pełna głębi i dramatyzmu opowieść, z którą zidentyfikuje się zapewne niejedna kobieta, mająca nadszarpnięte poczucie własnej wartości. Choć utwór i jego przesłanie ma charakter osobisty, to jego treść jest uniwersalna i wywołuje duże wzruszenie. Jestem bardzo wdzięczna Kasi za to spotkanie na płaszczyźnie muzycznej i ludzkiej - mówi Natalia Kukulska.

Premiera utworu „Pod Powieką” przypadła na 5 listopada 2021, czyli w dniu urodzin Kayah. Zdaniem artystki muzyczne prezenty zyskały już dla niej rangę tradycji.

- Okolice moich urodzin to często niespodzianka muzyczna dla Was! Kocham w tym dniu każdą szansę podzielenia się z wami cząstką swojej wrażliwości. Dokładnie 5 lat temu wydałam płytę "Gdy pada śnieg". 5 listopada miały swoje premiery płyty: "Kamień" i "Transoriental Orchestra". I tym razem w dniu urodzin podzielę się z wami cząstką siebie. A wszystko za sprawą Natalii Kukulskiej, która nie tylko namówiła mnie, bym napisała dla niej tekst do preludium Chopina, ale także do tego wszystkiego zaprosiła mnie, byśmy wykonały ten utwór wspólnie! - pisze na swoim Instagramie Kayah.

Dopełnieniem utworu stał się wzruszający teledysk w reżyserii Olgi Czyżkiewicz.

 

 

„Czułe Struny” Natalii Kukulskiej – reedycja albumu z kompozycjami Fryderyka Chopina

Album „Czułe Struny” pojawił się już w zeszłym roku i z marszu znalazł wielu fanów.

Zawiera wybrane utwory Fryderyka Chopina, które stały się symfonicznym tłem dla wzruszających tekstów. Na płycie pojawiło się dziesięć piosenek przygotowywanych we współpracy z m.in. Melą Koteluk, Gabą Kulką, Kayah, Krzysztofem Herdzinem, Adamem Sztabą, Pawłem Tomaszewskim, Janem Smoczyńskim i Nikolą Kołodziejczyk.

- Chopina śpiewa się wspaniale, choć przyznam, że na początku miałam co do tego wątpliwości. Okazało się jednak, że wiele tematów stworzonych przez kompozytora jest bardzo śpiewnych – przyznaje Natalia Kukulska.