Katowice: Festiwal Miejska Dżungla w MCK 

Festiwal Miejska Dżungla to wydarzenie targowe w formie pełnego energii festiwalu i nowy projekt twórców znanego wam letniego Centrum Kato. Odbędzie się w weekend 18-19 lutego 2023 roku i zaoferuje ci to, co Katowice mają najlepszego: relaks, muzykę, bary, jedzenie, zakupy czy wreszcie usługi w duchu slow.

Reklama

- Przenosimy letni weekend pod dach MCK. Ludzie są na tyle spragnieni naszych spotkań Centrum Kato, że wydłużamy je każdego roku jeszcze bardziej – od majówki do końca września, a teraz stwierdziliśmy, że warto zrobić takie lato w środku zimy, taką małą letnią przypominajkę – komentuje organizator całego wydarzenia, Oskar Olszewski.

Katowice: Wege targ, niedzielny szpas i strefa vintage

Tak jak w każdej wibrującej miejskiej dżungli, i tutaj nie zabraknie szerokiej oferty gastronomicznej i barowej, która – jak zapowiadają organizatorzy będzie w pełni roślinna.

- Jedzonko w Miejskiej Dżungli będzie wege – to jest dla nas bardzo ważne – mówi Oskar Olszewski. - W tym temacie nie jesteśmy sprofilowani na sukces, robimy to, bo tak czujemy i tak się nam podoba.


Uzupełnieniem całego przedsięwzięcia będzie Klub Muzyczny, czyli scena, na której tematyczne prelekcje i spotkania autorskie przeplatać się będą z setami didżejskimi i koncertami, a w niedzielne popołudnie całość zakończymy hucznym SZPASEM, czyli konceptem muzycznego pikniku elektronicznego znanego z takich miast jak Berlin, Los Angeles czy Warszawa.

- Szpas to taki piknik w stylu techno, niedzielna poranna techniaweczka – przedłużamy w ten sposób melanżową sobotę, bawimy się, kiedy jest jasno, a wieczorem delikatnie i grzecznie kończymy imprezę, by być gotowym do pracy w poniedziałek – opisuje z podekscytowaniem Oskar Olszewski.

FERBI - Miejska Dżungla w Katowicach / materiały prasowe FERBI - Miejska Dżungla w Katowicach / materiały prasowe

Organizator dodaje również, że Miejska Dżungla to wydarzenie dla każdego, komu brakuje zimą dobrej, festiwalowej energii.

- Miejska dżungla to mieszanka wybuchowa. Zaplanowaliśmy też strefę vintage z rzeczami z drugiego obiegu, a nasze hasło to: „Młodzi ludzie w starych ciuchach”. Oprócz strefy z roślinami czy rękodziełem, może zainteresuje Was też barber czy studio tatuażu.

Zmiksowaliśmy tradycyjny targ z letnim festiwalem – zakupy, gastro, koncercik na żywo – a wszystko to w wyluzowanej atmosferze, którą znają doskonale bywalcy naszej letniej strefy Kato. Mnóstwo fajnych, kolorowych ludzi.

Katowice - tygiel kontrastów i mnóstwo ludzi dobrej woli

Właśnie ludzie, zdaniem Oskara Olszewskiego, stanowią największą wartość imprezy.

- Mieszkam w Wawie, ale dużo czasu spędzam na Śląsku i widzę, jak niesamowicie zmienia się to miasto zmieniło się niesamowicie. Katowice to taki tygiel, w którym dostrzec można wiele niesamowitych kontrastów. Miasto bardzo szybko się rozwija, ale jednocześnie nie jest jeszcze tak duże, jak Warszawa czy Wrocław. Ludzie tutaj się znają, kibicują sobie, wspierają się w biznesach. Dlatego właśnie tu pojawia się wiele społecznych inicjatyw – sklep dla seniorów, sklep z rzeczami po terminie itp. Jest w nim ogromny potencjał – mówi Oskar Olszewski i przyznaje, że cała ekipa Centrum Kato mocno stęskniła się za atmosferą i energią ludzi, których spotykała podczas letnich spotkań.

- W naszych social mediach często piszemy, że tęsknimy za waszymi ryjkami. Więc tą Miejską Dżunglę robimy nie tylko dla was, ale też dla nas, by znów was zobaczyć! – podsumowuje organizator.

Miejska Dżungla w MCK w Katowicach - plan imprezy 

Czego zatem możecie spodziewać się, odwiedzając Miejską Dżunglę w Katowicach? Tętniącą życiem strefę zakupową: Plant Market, Vintage Bazar, Art & Design, Gastro czy Targ Lokalny Rolnik.

Naked Upcycling- Miejska Dżungla / materiały prasowe Naked Upcycling- Miejska Dżungla / materiały prasowe

Przygotujcie się na szereg aktywności, m.in. power jogę czy wciągające panele dyskusyjne.
I przede wszystkim miejcie na uwadze prawdziwie nieskrępowaną zabawę i relaks w trakcie koncertów oraz niedzielnego pikniku elektronicznego! Widzimy się 18 i 19 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym!

Spośród wielu atrakcji szczególnie polecamy tych wystawców i aktywności:

● STREFA KLUB MUZYCZNY
Koncert FERBI
SZPAS – niedzielny piknik elektroniczny

● WARSZTATY
Joga by Karolina Waschto
Makramowy kwietnik – warsztat
Makramowe pismo supełkowe - warsztat
Bajtle na lufcie - kreatywne zajęcia dla dzieci

● STREFA PLANT MARKET
Prze-sadzone
papr.ochy
Flowerszop
Centrum Ogrodnicze Mercik
Kwiaciarnia u Mirki

● STREFA VINTAGE BAZAR
Barhan
Real Thrifted
Naked Upcycling
Reuse

● STREFA SZTUKA I DESIGN
Ink-Ognito 
Raudi Ceramic Studio 
Pcham się w gips 
Diego Totti
Sleepy Buddies
The Zuzu Store
Josi
gypsy love
Mystic Brew
Ceramiczności
Malena

● STREFA WELLNESS CORNER
Barber sport Tychy
przaja ci
n_s nowosińska
sura
p16 concept

●  STREFA GASTRO
Lokalny Rolnik i jego dostawcy
AhSer Serowarnia Namysłów
Dziki Bill
Sklep u dziwisza 
Pasieka Pszczółkowo

PATRONI MEDIALNI imprezy:
Radio Chillizet
Portal Ultramaryna
Portal Ślązag
Portal Well.pl

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie Miejskiej Dżungli w Katowicach.