Kate Bush i "efekt Stranger Things" 

Kate Bush na własnej skórze przekonała się, jak działa „efekt Stranger Things”. Muzyczna gwiazda lat 80. XX wieku przeżywa obecnie wielki renesans, a wszystko przez powrót piosenki „Running Up That Hill”, która pojawiła się w sountracku serialu Netflixa.

Reklama

 Hit sprzed lat znów króluje na najważniejszych listach przebojów na całym świecie i jest w topowej dziesiątce muzycznych kawałków słuchanych na Spotify czy YouTube.

Kate Bush zarobiła prawie milion funtów 

Wzrost popularności oznacza oczywiście wzrost pieniędzy na koncie. Jak donosi The Sun, Kate Bush w ciągu zaledwie kilku tygodni od premiery nowej części „Stranger Things” zarobiła już prawie 1 milion funtów.

Co ciekawe, singiel „Running Up That Hill”, który towarzyszy jednej z kluczowych scen w serialu „Stranger Things 4”, stał się ponownie popularny, ale głównie wśród młodej, a nawet nastoletniej, społeczności. Zapomniana piosenka z lat 80. zaintrygowała młode pokolenie, które z wielkim entuzjazmem powraca do czasów sprzed czterech dekad., co zresztą wykorzystali doskonale twórcy „Stranger Things”.

Dzięki wielkiemu powrotowi "Running Up That Hill" i fanom serialu „Stranger Things” Kate Bush stała się najstarszą artystką wszech czasów, której numer znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii. 63-letnia artystka zdetronizowała tym samym Cher, która w 1998 roku odniosła podobny sukces piosenką „Believe”. Jak donosi informator The Sun, Kate Bush zarabia obecnie około 250 tys. funtów tygodniowo!

- Posiada wszelkie licencje i prawa do piosenki, którą sama napisała. To oczywiste, że cały zysk idzie na jej konto" – ujawnia źródło gazety.

Z pewnością w brytyjskich plotkach jest sporo prawdy, choć trudno uwierzyć, by wspomniany informator znał dokładną sumę, która wpływa na konto Kate Bush. Niezależnie od tego z pewnością piosenkarka zarabia obecnie ogromne pieniądze, a popularność jej osoby i jej twórczości nigdy nie była tak duża! Jesteśmy przekonani, że menadżerowie gwiazdy już zastanawiają się, jak spieniężyć to ogólnoświatowe zainteresowanie?

- To takie ekscytujące! Jestem bardzo wdzięczna za wsparcie i słuchanie mojej piosenki. Z niecierpliwością czekam na nowe odcinki serialu – napisała na swojej stronie internetowej Kate Bush, która prywatnie bardzo lubi „Stranger Things” i – jak przyznawała w wielu wywiadach – tylko dlatego zdecydowała się na współpracę z producentami serialu.

P.S. Premierowy odcinek „Stranger Things 4” już 1 lipca na Netflixie.