Karl Lagerfeld to niekwestionowana legenda świata mody. Projektant, który przez lata zajmował stanowisko dyrektora kreatywnego Chanel, był nie tylko utalentowanym twórca, ale również pasjonatem sztuki i wytrawnym kolekcjonerem. Niektóre przedmioty z jego imponującej kolekcji właśnie trafiły na aukcję. Sotheby’s ogłasza serię aukcji poświęconych przedmiotom Karla Lagerfelda.

Reklama

Niezwykła kolekcja Karla Lagerfelda idzie pod młotek

Karl Lagerfeld mawiał, że powinniśmy kupować przede wszystkim to, co nas ekscytuje, a nie robić zakupy dla samego kupowania.

Jego różnorodna kolekcja rzeczy dla wielu wyda się przypadkowa, ale w rzeczywistości to arsenał wrażliwości na piękno i estetycznych doznać, którą Karl Lagerfeld tworzył każdego dnia.

Już wkrótce przedmioty z kolekcji projektanta będą mogły trafić w ręce kolejnych kolekcjonerów. Wszystko za sprawą serii aukcji ogłoszonych przez dom aukcyjny Sotheby’s, które mają ruszyć już 26 listopada w Monako.

Luksusowe garnitury, srebrne misy dla kota i Jeff Koons

Co na nich znajdziemy? To prawdziwe perełki dla miłośników sztuki i nietuzinkowości. Pojawią się na nich m.in. dzieła Takashi Murakamiego, garnitury Diora, Yves Saint Laurenta czy Rona Arada, a nawet słynny Rolls Royce, którym podróżował Karl Lagerfeld.

Ceny wywoławcze mieszczą się w granicach od 235 – 70 tys. dolarów.

Co ciekawe, na aukcji zostaną wystawione także srebrne misy dla kotów, których właścicielką był ekskluzywna pupilka Lagerfelda, kotka birmańska, Choupette, spadkobierczyni fortuny o wartości 300 milionów dolarów.

Pod młotek powędruje około tysiąc przedmiotów należących do zmarłego projektanta. Wśród perełek związanych ze światem sztuki czy mody, ale także życiem codziennym Karla Lagerfelda, jest także rzeźba „Dom Perigon Balloon Venus” autorstwa Jeffa Koonsa.

Pierwsza seria aukcji internetowych ma trwać w dniach od 26 listopada do 6 grudnia. Następną przewidziano od 6 do16 grudnia, w tym planowana jest aukcja na żywo w dniach 3-5 grudnia. Wszystkie powyższe aukcje organizowane są w Monako. W międzyczasie, bo od 14 do 15 grudnia odbędzie się także alternatywna licytacja w Paryżu, a już w marcu przyszłego roku w Kolonii.