Johnny Cash: Teksty artysty zostaną wydane w formie książki

"Ring of Fire", "Hurt", "I Walk the Line"… Moglibyśmy długo wymieniać, ponieważ Johnny Cash napisał w swoim życiu ponad 600 piosenek. Ich teksty zyskają teraz zupełnie inną niż do tej pory formę odbioru. 14 listopada nakładem oficyny Little, Brown and Company Voracious Books ukaże się książka zatytułowana "Johnny Cash: The Life in Lyrics".

Reklama

Wyjątkowe wydawnictwo zawierać będzie teksty do 125 utworów Johnny’ego Casha wraz z komentarzami Marka Stielpera, współpracownika słynnego muzyka oraz jego syna, Johna Cartera Casha. Książkę uzupełnią zdjęcia artysty oraz przedruki jego listów i kartek z tekstami. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów twórczości Casha.

- Nie ma lepszego sposobu na poznanie mojego ojca niż spojrzenie na jego teksty – napisał John Carter Cash opowiedział w swoim oświadczeniu.

Syn muzyka jest przeszczęśliwy, że "The Life in Lyrics" wreszcie się ukazuje.

- Niezależnie od tego, czy chodzi o jego piosenki, poezję, czy materiały, które nie zostały opublikowane za jego życia, wkładał serce we wszystko, do czego przyłożył swoje pióro. Jestem szczęśliwy, widząc, że ta książka jest wydawana i wiedząc, że jego błyskotliwość i życie są honorowane poprzez skupienie się na jego największym dziele życia, jego słowach – dodaje syn artysty.

Gratka dla fanów Johnny'ego Casha. Ile kosztuje książka "The Life in Lyrics"?

Trwa przedsprzedaż książki. Egzemplarze w twardej oprawie "Johnny Cash: The Life in Lyrics" sprzedawane są w cenie 55 dolarów. Wersja deluxe tego dzieła to z kolei koszt 150 dolarów, a znajdziecie w niej niepublikowane wcześniej zdjęcie Casha z 1975 roku, reprodukcję herbu muzyka, którego był on także autorem oraz dwustronny reprint rękopisu tekstu piosenki "Flesh and Blood" z ozdobnymi rysunkami i notatką do June Carter, drugiej żony gwiazdy country.

Ponadto wersja specjalna zawiera kod dostępu do niepublikowanych wcześniej nagrań Casha i materiałów omawiających jego twórczość.

Wnętrze książki Wnętrze książki

Chociaż Johnny Cash zmarł w 2003 roku, dwa lata temu udostępniono jego ostatnie wydawnictwo koncertowe pt. "Bear's sonic journals: Johnny Cash at the Carousel Ballroom". Podczas zarejestrowanego w 1968 koncertu muzyk wykonał m.in. cover utworu Boba Dylana pt. "Don't Think Twice It's All Right".