"Akademia Pana Kleksa": sanah i Tomasz Kot promują nadchodzący film

Zbliża się premiera nowej wersji kultowego filmu "Akademia Pana Kleksa" na podstawie powieści Jana Brzechwy. Główną rolę zagra w nim Tomasz Kot. Twórcy i aktor nie mają łatwego zadania, bo rola Piotra Fronczewskiego w oryginale jest już owiana legendą.

Reklama

Mimo to producenci próbują za wszelką cenę podgrzać atmosferę przed pojawieniem się filmu w kinach i… chyba im się to udaje. Piosenkę promującą nową "Akademię…" zaśpiewała jedna z najpopularniejszych obecnie piosenkarek w Polsce, czyli sanah.

7 września wieczorem na Instagramie reżysera Macieja Kawulskiego zamieszczono zdjęcie, na którym u boku reżysera pojawili się wokalistka i Tomasz Kot.

Nieco później w sieci pojawił się teledysk do piosenki "Jestem Twoją Bajką" wykonywanej przed laty przez Zdzisławę Sośnicką.

- Nadszedł już czas… – mówi na samym początku Piotr Fronczewski, który co prawda nie wystąpi tym razem w roli ekscentrycznego Ambrożego Kleksa, ale wcieli się w postać tajemniczego Doktora.

W teledysku widzimy nowe ujęcia z filmu, w tym także z Tomaszem Kotem i trzeba przyznać, że wygląda to fenomenalnie. Jesteśmy bardzo ciekawi, co z tego wyjdzie!

"Akademia Pana Kleksa": Co już wiemy? Kiedy premiera?

Zbliżająca się nowa "Akademia Pana Kleksa" ma być uwspółcześnioną wersją polskiego klasyka, która swoją treścią trafi także do najmłodszych. Jedną z największych zmian jest zastąpienie postaci Adasia Niezgódki jego dziewczęcą wersją. Ada Niezgódka (Antonina Litwiniak) trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Scenariusz filmu napisali Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk. Reżyserem "Akademii Pana Kleksa" jest Maciej Kawulski. Za produkcję odpowiada Open Mind Production, a za dystrybucję firma NEXT FILM.

"Akademia Pana Kleksa" na ekrany kin trafi 5 stycznia.

Kim jest sanah?

sanah zdobyła swoją popularność dzięki takim przebojom, jak "Szampan", "Melodia" czy "Ale jazz!", a jej dwie pierwsze płyty pokryły się diamentem.

Swój status wokalistka ugruntowała dzięki kolejnym dwóm albumom: na "Uczcie" gościnnie pojawili się m.in. Kwiat Jabłoni, Dawid Podsiadło, Artur Rojek i Grzegorz Turnau, a na "Poezyjach" piosenkarka zmierzyła się z wierszami wielkich polskich poetów, takich jak Wisława Szymborska, Adam Mickiewicz czy Juliusz Słowacki.

W czerwcu sanah jako pierwsza Polka w historii wyprzedała swój koncert na stadionie PGE Narodowym. Widowisko odbędzie się 22 września 2023 roku.