Jared Leto zagra Karla Lagerfelda w nowym filmie biograficznym

Jeśli wierzyć hollywoodzkim plotkom, kiedy Jared Leto po raz pierwszy spotkał się z Karlem Lagerfeldem, miał powiedzieć: „Wiesz co? Jestem pewien, że pewnego dnia zagram cię w filmie”, na co projektant odpowiedział: „Tylko ty, kochanie, tylko ty”. I wszystko wskazuje na to, że ta krótka wymiana zdań była poniekąd proroctwem, bo właśnie powstaje nowy film biograficzny o Karlu Lagerfeldzie z Jaredem Leto w roli głównej!

Reklama

Jak podaje portal WWD, Jared Leto nie tylko zagra w filmie o Karlu Lagerfeldzie, ale będzie także jego producentem!

Projekt koprodukuje wytwórnia Paradox, prowadzona przez aktora i Emmę Ludbrook, we współpracy z „Lagerfeld’s House of Karl Lagerfeld”. Producentami wykonawczymi mają być natomiast bliscy powiernicy projektanta – Pier Paolo Righi, Caroline Lebar i Sebastien Jondeau.

- Z biegiem lat kontaktowało się z nami kilku hollywoodzkich producentów, którym marzył się film o życiu naszego Karla. Jednak dopiero kiedy poznaliśmy Jareda i Emmę, poczuliśmy się naprawdę pewni, że historia zostanie opowiedziana w artystyczny sposób, tak jak chciałby tego Karl. Podczas licznych rozmów udało się nam stworzyć godną zaufania, twórczą i inspirującą relację, dzięki której możemy dziś pracować przy tym wyjątkowym projekcie – mówił Pier Paolo Righi dla „Deadline”.

Karl Lagerfeld – fabuła i premiera filmu o słynnym projektancie 

Póki co wiemy niewiele na temat filmu o Karlu Lagerfeldzie. Zarówno tytuł, data premiery, jak i konkretna fabuła produkcji pozostają nieznane, choć według Jareda Leto będzie to opowieść o kluczowych relacjach w życiu Lagerfelda. 

Warto przy tym zauważyć, że Pier Paolo Righi od ponad dekady pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Karla Lagerfelda. Caroline Lebar ściśle współpracowała z projektantem jako doradczyni marki, a Sebastien Jondeau, który jest obecnie konsultantem ds. stylu,  przez 20 lat pracował jako jego osobisty asystent i ochroniarz.

Możemy się spodziewać zatem, że rzeczywiście produkcja skupi się na bardzo intymnych historiach z życia projektanta. 

- Karl był tylko człowiekiem. Wszyscy mamy w sobie piękno i wszyscy mamy również wady. Tworzymy maski, ale są chwilę, w których je zdejmujemy. Zawsze jestem zainteresowany tym, co kryje się pod maską i właśnie tę twarz Karla Lagerfelda chcę pokazać – powiedział Jared Leto dla CNN.