"Anniversary"- nowy film Jana Komasy

Jan Komasa, który ma na swoim koncie nominację do Oscara za film "Boże Ciało", przygotowuje się do nowej produkcji. Tym razem jednak chce zrealizować film w Hollywood. "Anniversary" - bo taki tytuł nosić ma film Jana Komasy -  ma być horrorem, a w obsadzie mają pojawić się gwiazdy znane z takich hitów, jak "Wilk z Wall Street" i "Bridgertonowie".

Reklama

Sam Jan Komasa opisuje "Anniversary" jako "intymny projekt o najbardziej osobistym koszmarze", czym tylko podsyca zainteresowanie najnowszą produkcją.

Dreszczowiec ma opowiadać o rodzinie, która rozpada się za sprawą nowego ruchu o nazwie Zmiany, opanowującego Stany Zjednoczone.

- Pracuję nad intymnym projektem o moim najbardziej osobistym koszmarze, o grupie osób, które się kochają, ale zostają wystawione na próbę przez niszczącą siłę społecznego wirusa. Akcja filmu ma rozgrywać się w niedalekiej, dystopijnej przyszłości - opowiadał reżyser w "Variety" trzy lata temu.

Scenariusz na podstawie oryginalnego pomysłu Jana Komasy powstał we współpracy z Lori Rosene-Gambino.

 

Producentami "Anniversary" są m.in. Nick Wechsler, Paula Mae Schwartz, Steve Schwartz i Kate Churchill, którzy odpowiadali za takie hity, jak "Spotlight", "Droga" i "Magic Mike". Film jest wspólnym projektem wytwórni Lionsgate oraz firmy Fifth Season.

- Rzadko się czyta scenariusz, który tak wciąga i angażuje emocjonalnie — mówią w rozmowie z "The Hollywood Reporter" Graham Taylor i Chris Rice, współzałożyciele firmy produkcyjnej Fifth Season.

- Jan Komasa jest idealnym filmowcem dla ożywienia tej ekscytującej historii i cieszymy się, że wyruszymy w tę podróż z Lionsgate, z utalentowanym zespołem filmowców i tą niesamowitą obsadą — podkreślają producenci.

"Anniversary". Obsada najnowszego filmy Jana Komasy

W obsadzie "Anniversary" zobaczymy hollywoodzkie gwiazdy. Na ekranie pojawią się: nominowana do Oscara za "Niewierną" Diane Lane, Kyle Chandler ("Friday Night Lights", "Manchester by the Sea"), Zoey Deutch ("Zanim odejdę"), Daryl McCormack ("Powodzenia, Leo Grande"), Madeline Brewer ("Opowieść podręcznej") oraz Phoebe Dynevor ("Bridgertonowie").

"Anniversary". Kiedy premiera nowego filmu Jana Komasy?

Na razie twórcy filmy nie podali żadnych szczegółów dotyczących premiery "Anniversary" Jana Komasy. Nie wiadomo też, kiedy miałyby się zakończyć zdjęcia do produkcji.