Sztuczna Inteligencja wciąż ciekawi

Jak często widzicie kolejne ciekawe przeróbki stworzone z pomocą Sztucznej Inteligencji? Ja prawie każdego dnia i… niezmiennie jestem ciekaw, co będzie dalej. Co chwilę pojawiają się w sieci informacje o nowych generatorach obrazów opartych na AI. Równie często czytamy informacje o tym, że wielkie koncerny wydają ogromne sumy na własne narzędzia oparte o uczenie maszynowe.

Reklama

Temat Sztucznej Inteligencji wciąż ciekawi internautów / Unsplash Temat Sztucznej Inteligencji wciąż ciekawi internautów / Unsplash

Sporo osób jest tematem zaintrygowanych, część się go boi, a jeszcze inni, wykorzystując nowe możliwości, świetnie się bawią. Przypomnę choćby publikowane na łamach Well.pl artykuły z dywagacjami na temat tego, jak będzie wyglądała Polska w 2050 roku według AI oraz jak algorytmy widzą stereotypowych kierowców BMW i innych marek.

Co AI wzięło na warsztat teraz? Polskich poetów. I nie, nie napisała nowych wierszy Mickiewicza oraz jego kamratów, a pokazała, jakby wyglądaliby w 2023 roku. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie.

AI kontra polscy poeci. Jak wyglądaliby Mickiewicz, Konopnicka i Norwid w 2023 roku?

Twórcy platformy streamingowej z audiobookami Storytel postanowili sprawdzić, jak wyglądaliby legendarni polscy poeci w 2023 roku. Na pierwszy ogień poszli Adam Mickiewicz, Maria Konopnicka, Cyprian Kamil Norwid, Bolesław Prus oraz Juliusz Słowacki.

- Tym optymistycznym akcentem wchodzimy w nowy rok szkolny i przypominamy, że w naszej aplikacji znajdziecie wiele lektur, w tym oczywiście wspomnianych w poście twórców – czytamy w poście.

Efekty? Powalające! Adam Mickiewicz zaprezentowany został jako hipster strzelający sobie selfie iPhonem w parku, podczas gdy Maria Konopnicka jest aktywistką walczącą o prawa kobiet podczas demonstracji.

Elegancki Bolesław Prus wygląda bardziej jak biznesmen, zamyślony Cyprian Kamil Norwid spędza czas w kawiarni, a Juliusz Słowacki ubrał ramoneskę i przypomina bardziej osiedlowego cwaniaczka. No, niektórzy uważają, że wygląda jak Krzysztof Bosak, ale nie będę w to wnikał.

- Zawsze lubiłam Norwida, ale teraz to chciałabym iść z nim na sojowe latte – czytamy w jednym z komentarzy pod postem.

Faktycznie, Cyprian Kamil Norwid w dzisiejszej wersji zbiera sporo komplementów od płci pięknej. Wygląda na to, że zabawa spodobała się internautom. Mamy nadzieję na kontynuację!