Sztuczna Inteligencja wizualizujące przyszłość 

Codziennie widzimy kolejne artykuły dotyczące zastosowania Sztucznej Inteligencji. Pisaliśmy już m.in. o stworzonej przy użyciu AI ostatniej piosenki The Beatles oraz… prezenterki telewizyjnej. Sztuczna Inteligencja staje się też ciekawą inspiracją do zabawnych eksperymentów.

Reklama

Dzięki ChatowiGPT oraz generatorowi obrazów Midjourney dowiedzieliśmy się niedawno, jak wyglądają stereotypowi właściciele najpopularniejszych marek samochodów. Teraz z pomocą AI Imaginary World sprawdzamy, jak będzie wyglądać Polska w roku 2030, 2040 oraz 3000.

Polska przyszłości - jak widzi nasz kraj SI? 

AI Imaginary World to kanał prowadzony przez fanów Sztucznej Inteligencji, którzy wspólnie ze swoimi obserwującymi sprawdzają postępy w generowaniu przez AI grafik. Znajdziecie tam kompilacje stworzonych przy pomocy Midjourney zdjęć studentki, rodziny czy… największego przystojniaka z każdego kraju na świecie.

Możemy też zobaczyć każdy zakątek świata w starożytności, w XVII wieku, 50 lat temu, a także w przyszłości. Na tym się właśnie skupimy.

Polska w 2030 roku wg. AI / AI Imaginary World Polska w 2030 roku wg. AI / AI Imaginary World

Jak będzie wyglądać Polska w 2030 roku? Cóż, Sztuczna Inteligencja uważa, że za siedem lat z polskich ulic znikną samochody i motocykle na rzecz zmodernizowanej komunikacji miejskiej. Chociaż na naszych ulicach wciąż widać sporo drzew, w oczy rzuca się ogromna ilość wysokich, przeszklonych wieżowców. Nie pozbędziemy się do tego czasu także reklam w naszym krajobrazie. Nie widać za to specjalnych zmian w wyglądzie oraz ubiorze Polaków. Nasz kraj powinien pozbyć się też przez 7 lat problemu ze smogiem – powietrze na stworzonym obrazku jest całkowicie przejrzyste!

Polskie miasto w 2040 roku. Zaskoczeni?

O ile można się łudzić, że faktycznie tak będą wyglądały polskie duże miasta w 2030 roku, o tyle prognoza na kolejną dekadę wydaje się już bardzo odległa. Według wizji algorytmów, Polska za 17 lat przypominać będzie raczej plan kolejnych "Gwiezdnych Wojen". Jest dość posępnie, a na pierwszym planie widzimy wielkie, futyrystyczne kompleksy. Trudno powiedzieć coś o pojazdach, które będą wtedy rządzić na naszych drogach, a tym bardziej o wyglądzie naszych rodaków. Z resztą, zobaczcie sami:

Polska w 2040 roku wg. AI / AI Imaginary World Polska w 2040 roku wg. AI / AI Imaginary World

Polska w 2050 roku: Cyber punk i ponury krajobraz

Polskie miasto w 2050 roku? To już jazda na krawędzi i prawdziwy cyber punk. Na pewno widzieliście "Blade Runnera". To jest zdecydowanie ten klimat. Na ulicach znowu widzimy samochody, chociaż przeszły one sporą przemianę w stosunku do tego, czym jeździmy obecnie. Polacy ubrani są z kolei w ciemne uniformy przypominające kombinezony ochronne. Powietrze jest gęste i nieprzejrzyste, a infrastruktura miasta chociaż futurystyczna, sprawia wrażenie nieprzyjemnej i zdewastowanej. Ta wizja zdecydowanie przeraża.

Polska w 2050 roku wg. AI / AI Imaginary World Polska w 2050 roku wg. AI / AI Imaginary World

"Polacy rozgdybani jak dziadowski bicz" – cytując klasyka hip-hopu, ale takie gdybanie bywa bardzo zabawne i ciekawe. Jeśli jeszcze wam mało, to zapewniam, że na kanale AI Imaginary World znajdziecie tego więcej!