"Barbie": Greta Gerwig i jej historyczny sukces 

Czy "Barbie" Grety Gerwig zostanie okrzyknięta najpopularniejszym filmem 2023 roku? Bez wątpienia zobaczymy ją na szczycie wielu podsumowań roku i na listach nominacji do większości prestiżowych nagród.

Reklama

Minął prawie miesiąc od premiery filmu o najsłynniejszej lalce na świecie, a jego popularność wcale nie maleje. "Barbie" zarobiła w tym czasie 526,3 miliona dolarów w kraju, a także 657,6 miliona dolarów na całym świecie (w Polsce produkcja zarobiła… 50 milionów złotych). Daje to 1,18 miliarda dolarów na całym świecie, a liczba ta powinna nadal rosnąć, biorąc pod uwagę, że "Barbie" wciąż znajduje się na szczycie list przebojów.

Film jest obecnie drugą najbardziej dochodową premierą w historii Warner Bros., a wyprzedza go jedynie "Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2". Jest to również najlepiej zarabiający film wyreżyserowany wyłącznie przez kobietę.

"Barbie": Ile Margot Robbie zarobi za udział w filmie?

Główną rolę w "Barbie" zagrała Margot Robbie, ale słynna aktorka wyprodukowała także film wraz z firmą LuckyChap Entertainment, którą założyła w 2014 roku wraz ze swoim obecnym mężem Tomem Ackerleyem oraz przyjaciółkami Josey McNamarą i Sophią Kerr.

Misją przedsiębiorstwa jest opowiadanie historii kobiet na ekranie i wspieranie twórczyń za kulisami. Wśród dzieł, które wyprodukowała firma Margot Robbie, są nagrodzona Oscarem "Obiecująca. Młoda. Kobieta.", superbohaterska produkcja „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” czy netfliksowska „Sprzątaczka”.

Jak zdradziło Variety, aktorka może liczyć na sporą wypłatę dzięki swojemu udziałowi w "Barbie". Według trzech źródeł portalu, które miały wgląd w umowę gwiazdy Hollywood i producentki, ma ona zarobić około 50 milionów dolarów. Całkiem ładnie, prawda?

Zarówno przedstawiciele Warner Bros., jak i przedstawiciele aktorki odmówili Variety komentarza w tej sprawie.

Margot Robbie była dwa razy nominowana do Oscara za role w filmach "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" i "Gorący temat". Prawdziwą gwiazdę zrobiły z niej występy w "Wilku z Wall Street" Martina Scorsese, "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino czy rola Harley Queen w filmach na podstawie komiksów DC Comics. Żaden z wymienionych filmów nie zbliżył się jednak do osiągnięcia tak wysokich wyników kasowych jak "Barbie".

Jak obstawiacie? W tym roku oprócz przelewu na 50 milionów dolarów Margot przygarnie także Oscara?