Huggy Wuggy, czyli śmierć w miłym wydaniu

Postacie z kreskówek, bajek czy gier zawsze na długo zostają w pamięci dzieci. Przypomnijmy sobie chociażby Reksia, Pszczółkę Maję czy Bolka i Lolka – kultowe, prawda? XXI wiek stwarza jednak więcej zagrożeń.

Reklama

Huggy Wuggy to jeden z najpopularniejszych potworków wśród wszystkich dzieci. Oczywiście nie jest tym typem maskotki, którą rodzice chcieliby kupować swoim pociechom, ale prawdopodobnie znajdzie się na liście „mamo, proszę kup mi”, ponieważ w mgnieniu oka opanował współczesne piaskownice, przedszkola i szkoły! 

Huggy Wuggy wygląda jak muppet z „Ulicy Sezamkowej”, ale niech Was to nie zwiedzie, w rzeczywistości jest z piekła rodem. Ma bardzo chude kończyny, puszysty brzuszek i usta wypełnione dwoma rzędami kolczastych zębów - nie mówiąc już o czerwonych ustach, które kolor zawdzięczają krwi swoich ofiar… Tak, krwi swoich ofiar.

Huggy Wuggy - co to? 

W rzeczywistości Huggy Wuggy to nie tylko maskotka – to także zły bohater gryPoppy PlayTime” od MOB Games, która opiera się na przetrwaniu w opuszczonej fabryce zabawek.

Gracze muszą rozwiązywać zagadki, podczas gdy zły Huggy Wuggy wciąż na nie poluje. Co więcej, gdy wpadną w jego sidła, słodki potworek przytula ich aż do momentu, w którym zginą. Czerwień na jego ustach symbolizuje krew ofiary. Horror.

Huggy Wuggy zainspirował także wielu YouTuberów do tworzenia parodii przerażających piosenek, które co prawda nie są przeznaczone dla dzieci, ale nie oszukujmy się – jak wszystko w sieci łatwo je znaleźć, a najmłodsi chętnie z tego korzystają.

 

Huggy Wuggy - zagrożenie dla najmłodszych

I o ile rodzice nie zabezpieczą urządzeń swoich dzieci za pomocą ścisłej kontroli rodzicielskiej, Huggy Wuggy prawdopodobnie w pewnym momencie pojawi się na ich ekranach. A nawet jeśli nie, z pewnością usłyszą o nim w szkole. 

Potworek jest głównym tematem rozmów na placu zabaw czy podczas przerw, ponieważ dzieci wydają się dziwnie zafascynowane stworzeniem, a twórcy chętnie wykorzystują jego popularność. Dopuścili się nawet włączenia do sprzedaży Huggy Wuggy w formie przytulanek na dobranoc!

Skutek? Nauczyciele skarżą się, że dzieci zaczynają naśladować zachowania maskotki. Najpierw mocno ściskają swoich kolegów, a następnie szepczą im do ucha wulgaryzmy. Sky News podaje także historię trzyletniego dziecka, które chciało wyskoczyć z okna po tym, jak zobaczyło podobne zachowanie u Huggy Wuggy.

Niektórzy dorośli uważają, że postać została stworzona złośliwie, z zamiarem wywołania prawdziwej przemocy, a jego imię i wygląd przypominający zabawkę są sposobem, by prawdziwe zło "wśliznęło się" między algorytmami i kontrolą rodzicielską.