Porsche x Hania Rani – nowa playlista „You Have Time”

Hania Rani to jedna z najciekawszych wschodzących gwiazd polskiej muzyki, której utwory zdobywają coraz większe uznanie także na całym świecie. Wyrazem aktualnej popularności artystki jest m.in. nowa współpraca z Porsche, w ramach której kompozytorka stworzyła dla marki samochodową playlistę pod hasłem „Napędzani marzeniami”.

Reklama

– W codziennym zabieganiu trudno znaleźć czas na uważne słuchanie muzyki, a długie podróże dają nam go dużo. Pomyślałam, że taki dobór kompozycji świetnie sprawdziłby się u mnie właśnie w długich podróżach autem, szczególnie z pięknymi widokami za oknem i niezakłóconą możliwością wsłuchania się w całą dramaturgię zaproponowanych utworów – mówiła Hania Rani w oświadczeniu prasowym.

Hania Rani x Porsche, fot. mat. prasowe Hania Rani x Porsche, fot. mat. prasowe

Playlista zatytułowana „You Have Time” składa się z 30 piosenek o łącznej długości 2 godzin i 15 minut. Znajdują się na niej kompozycje takich artystów i artystek jak The Smile, Forgiveness, Valentina Magaletti, Portico Quartet, Federico Albanese, James Blake, Nils Frahm, Nicolas Jaar, Biosphere, Kae Tempest, Agnes Obel czy także samej Hani Rani. Utwory łączy natomiast „motyw pulsującego rytmu – czasem bardzo wyraźnie, czasem jedynie podskórnie”. Inspiracją przy tworzeniu playlisty była także podróż na Islandię, gdzie powstawała sesja zdjęciowa Hani Rani z marką Porsche.

– Islandia jest pasmem niesamowitych krajobrazów, kolorów i odcieni, które cały czas się zmieniają. Byłam tam wiele razy, a nawet nagrywałam tam płytę, i wszystkie te doświadczenia były bardzo pięknymi momentami. Tworząc playlistę, chciałam zamknąć w niej również przeżycia i emocje, jakie mi wtedy towarzyszyły – podsumowała artystka.

Playlista dostępna jest do odsłuchania w serwisie Spotify.