Gitary Paula McCartney’a, The Rolling Stones i Slash na sprzedaż

Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie marka Gibson stworzyła cztery gitary Les Paul Custom w kolorze flagi Ukrainy, czyli Gibson Guitars For Peace Ukraine. Każda z nich trafiła do wielkich gwiazd rocka podczas ich letnich tras koncertowych. Teraz wyjątkowe Gibson Guitars For Peace Ukraine zostaną sprzedane, aby nieść realną pomoc.

Reklama

 

Pomoc Ukrainie: Limitowane gitary Gibson Guitars For Peace Ukraine  

Aby jednak podbić wartość gitar, poproszono muzyków i inne gwiazdy o złożenie specjalnych autografów.

I tak, aktualnie na gitarach znajdziemy podpisy m.in. Paula McCartney’a, The Rolling Stones, Slash, Fhera Olvera, Nile Rodgers, Marka Knopflera, Lzzy Hale, Margo Price’a, Alexa Lifesona, Blossoms czy Jasona Momoa.

- Cieszę się, że mogę licytować moją piękną gitarę na rzecz wspaniałych mieszkańców Ukrainy. Mam nadzieję, że pomoże im to godniej przejść przez tę agresywną, rosyjską inwazję – powiedział w oświadczeniu prasowym Paul McCartney, który grał na Gibson Guitars For Peace w Nowym Jorku.

Aukcję dla Ukrainy poprowadzi Julien’s Auctions, a odbędzie się ona między 11 października do 13 listopada 2022 roku. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc humanitarną dla Ukrainy oraz na przywrócenie programów muzycznych w kraju po zakończeniu wojny.