Queen i nowa piosenka Freddiego Mercury'ego

Tuż przed wielkim koncertem Queen z udziałem Adama Lamberta, który odbył się z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II członkowie kultowego zespołu zaskoczyli wiernych fanów kolejną, dobrą wiadomością.

Reklama

W archiwach zespołu Queen znaleziono piosenkę „Face It Alone”, która nigdy nie ujrzała światła dziennego. Choć Freddie Mercury zmarł w 1991 roku, jego głos pojawia się w nagraniach.

- Odkryliśmy mały klejnot od Freddiego, o którym w pewnym sensie zapomnieliśmy przez te wszystkie lata. To naprawdę wspaniałe! Nagranie pochodzi z czasów pracy nad albumem „The Miracle” – mówił Roger Tylor w wywiadzie dla BBC Radio 2.

"The Miracle" - kultowy album Queen

"The Miracle" to 13. studyjny album Queen, wydany w 1989 roku i nagrany w niezwykle produktywnym dla zespołu momencie. 

Podczas wywiadu radiowego z DJ-em Mike'em Readem, Freddie Mercury miał stwierdzić, że właściwie podczas pracy nad tym albumem nagrano aż 30 piosenek. Niektóre utwory były tzw. planami B, a "Hang On In There" i "Chinese Torture" zostały wykorzystane jako bonusy do oryginalnego wydania CD.

- Patrzyliśmy na nią wiele razy i myśleliśmy: "O nie, nie możemy tego uratować". Ale pewnego dnia stwierdziliśmy, że może zaryzykujemy, a nasz zespół inżynierów powiedział: „Ok, możemy to zrobić”.. To jest jak zszywanie kawałków razem. Ale jest to piękny, wzruszający kawałek – dodał Brian May.

„Face It Alone” - nowa piosenka Queen – kiedy premiera?

Zgodnie z informacjami przekazanymi prasie przez członków zespołu Queen, piosenka „Face It Alone” ma mieć swoją premierę już we wrześniu 2022 roku.

Warto zaznaczyć, że aktualnie Queen wydał także inne niepublikowane wcześniej utwory z udziałem Freddiego Mercury’ego, w tym "Queen Forever" z 2014 roku.