Adam Driver jako Enzo Ferrari na pierwszych zdjęciach z planu

Plotki dotyczące jednego z najciekawszych projektów filmowych tego roku przerodziły się już w realne działania. W wakacje ruszyły zdjęcia do wysokobudżetowej filmowej biografii Enzo Ferrari w reżyserii Michaela Manna.

Reklama

Na początku października ukazały się też pierwsze dwa zdjęcia z planu we włoskiej Modenie, na których widać odtwórcę głównej roli Adama Drivera w filmowej charakteryzacji. U jego boku zobaczymy też Penélope Cruz oraz Shailene Woodley, które zagrają odpowiednio żonę Enzo – Laurę oraz jego kochankę – Linę Lardi.

Michael Mann jeszcze przed startem zdjęć nie krył swojego podekscytowania zaangażowaniem wspomnianych nazwisk.

– Wizja tego, że ci cudownie utalentowani artyści, Adam Driver, Penélope Cruz i Shailene Woodley, ożywią te wyjątkowe postaci w plenerach Modeny i Emilii-Romania, to spełnienie moich marzeń – mówił reżyser w rozmowie z serwisem „Deadline”.

Filmowa biografia „Ferrari” – fabuła filmu

Według oficjalnych informacji akcja filmu „Ferrari” rozgrywa się we Włoszech w roku 1957. Były kierowca wyścigowy Enzo Ferrari przeżywa kryzys, a bankructwo firmy, którą zbudował dekadę wcześniej od zera ze wraz swoją żoną Laurą (Penelope Cruz), staje się coraz bardziej realne.

Jego małżeństwo również wisi na włosku po chorobie i przedwczesnej śmierci pierwszego syna oraz przez romans Enzo z Liną Lardi (Shailene Woodley), w wyniku którego na świat przychodzi drugi syn. Ferrari postanawia postawić wszystko na jedną kartę i bierze udział w legendarnym Mille Miglia – 1500-kliometrowym wyścigu wytrzymałościowym przez Włochy.

W filmie poza wspomnianymi wcześniej postaciami pojawią się też liczni bohaterowie drugoplanowi m.in. kierowcy wyścigowi Piero Taruffi (Patrick Dempsey) oraz Peter Collins (Jack O'Connell), a także Linda Christian (Sarah Gadon) i Fon De Portago (Gabriel Leone).

Filmowa biografia „Ferrari” – historia powstania, scenariusz, produkcja

Pomysł na realizację tego filmu zrodził się w głowie Michaela Manna ponad dwie dekady temu. Przez cały ten czas przyjmował wiele różnych form, ale dopiero teraz reżyserowi udało się ostatecznie postawić na swoim i nadać realny kształt swojemu marzeniu.

Realizację projektu umożliwiło również zaangażowanie studiów STX oraz Amazon, które będą odpowiedzialne za współprodukcję. Scenariusz do filmu napisał Michael Mann razem z Troyem Kennedym Martinem (autorem „Włoskiej roboty”) na podstawie książki Brocka Yatesa „Enzo Ferrari – człowiek i maszyna”.

„Ferrari” to niezwykła i emocjonująca historia, którą Michael rozwijał od lat, a cały zespół STX nie może się doczekać rozpoczęcia produkcji w tym niesamowitym składzie – mówił w lutym Adam Fogelson, dyrektor STXfilms Motion Picture Group.

– Adam Driver jest jednym z najbardziej utalentowanych i fascynujących współczesnych aktorów i nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani połączeniem go z Penelope, której legendarna kariera rozkwita z każdą kolejną rolą – podsumował.