Plotki dotyczące jednego z najciekawszych projektów filmowych tego roku powoli nabierają coraz wyraźniejszych – i poważniejszych – kształtów. Według informacji przekazanych przez magazyn „Deadline” zdjęcia do wysokobudżetowej filmowej biografii Enzo Ferrari w reżyserii Michaela Manna mają ruszyć w maju tego roku we Włoszech.

Reklama

Początkowo w tytułową rolę założyciela legendarnej marki samochodów wyścigowych wcielić się miał Hugh Jackman, ale według najnowszych doniesień zastąpi go Adam Driver. U jego boku zobaczymy z kolei Penélope Cruz oraz Shailene Woodley, które zagrają odpowiednio żonę Enzo – Laurę oraz jego kochankę – Linę Lardi.

Michael Mann w rozmowie z „Deadline” nie krył swojego podekscytowania zaangażowaniem wspomnianych nazwisk:

Wizja tego, że ci cudownie utalentowani artyści, Adam Driver, Penélope Cruz i Shailene Woodley, ożywią te wyjątkowe postaci w plenerach Modeny i Emilii-Romania, to spełnienie moich marzeń.

„Ferrari” – szczegóły filmu

Według magazynu „Deadline” akcja filmu rozgrywa się we Włoszech w roku 1957. Były kierowca wyścigowy Enzo Ferrari przeżywa kryzys, a bankructwo firmy, którą zbudował od zera ze swoją żoną Laurą dekadę wcześniej, staje się coraz bardziej realne. Jego małżeństwo również chyli się ku upadkowi po chorobie i śmierci jedynego syna oraz przez romans Enzo z Liną Lardi, w wyniku którego na świat przychodzi drugi syn. Ferrari postanawia postawić wszystko na jedną kartę i bierze udział w legendarnym Mille Miglia – 1500-kliometrowym wyścigu przez Włochy.

Pomysł na ten film zrodził się w głowie Michaela Manna ponad dwie dekady temu i przez ten czas przyjmował wiele różnych form, ale jeszcze nigdy wcześniej reżyser nie był tak blisko realizacji swojego wymarzonego projektu. Poza wymienionymi wcześniej aktorami i aktorkami swoje zaangażowanie w powstanie produkcji wyraziły studia STX International oraz Amazon.

Scenariusz do filmu Michael Mann napisał razem Troyem Kennedym Martinem (autorem „Włoskiej roboty”) na podstawie książki Brocka Yatesa „Enzo Ferrari – człowiek i maszyna”.

„Ferrari” to niezwykła i emocjonująca historia, którą Michael rozwijał od lat, a cały zespół STX nie może się doczekać rozpoczęcia produkcji w tym niesamowitym składzie – mówił Adam Fogelson, dyrektor STXfilms Motion Picture Group.

Adam Driver jest jednym z najbardziej utalentowanych i fascynujących współczesnych aktorów i nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani połączeniem go z Penélope, której legendarna kariera rozkwita z każdą kolejną rolą.