„Emily w Paryżu” to hit Netflixa

„Emily w Paryżu” szturmem zdobył serca milionów widzów. Serial opowiadający o Amerykance (Lily Collins) rzuconej w wir francuskich stereotypów stał się dla wielu sposobem na oderwanie się od pandemicznej rzeczywistości. To jeden z tych seriali, które są jak croissanty – pyszne, delikatnie słodkie i do schrupania!

Reklama

Pierwszy sezon komediowej produkcji Darrena Stara, odpowiedzialnego także między innymi za „Seks w Wielkim Mieście”, spotkał się z ambiwalentnym spojrzeniem krytyków, zwłaszcza francuskich. Zarzucano mu promowanie banalnych stereotypów na temat Paryża i jego mieszkańców, a także absurdalność scenariusza. Mimo wszystko serial zdobył wielką przychylność widzów, którzy byli spragnieni ucieczki od trudnej pandemicznej rzeczywistości. „Emily w Paryżu” obejrzało przeszło 58 milionów widzów, dzięki czemu stał się najpopularniejszą pozycją Netflixa na 2020 rok.

„Emily w Paryżu” drugi sezon

Musimy przyznać, że napisy końcowe ostatniego odcinka pozostawiły wielu fanów z uczuciem niedosytu. Czy romans Emily i Gabriela okaże się początkiem wielkiej miłości? I czy kariera bohaterki naprawdę wisi na włosku? Na odpowiedź musieliśmy trochę poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że już niebawem poznamy kolejne losy serialowej Emily! Producenci w nietypowy sposób zapowiedzieli pracę nad drugim sezonem serialu. W sieci pojawił się fikcyjny list od Sylvie, szefowej Emily:

 - Niestety informujemy, że Emily Cooper będzie musiała pozostać w Paryżu przez dłuższy czas. Mimo jej nad wyraz śmiałego zachowania i braku wcześniejszego doświadczenia w dziale marketingu dóbr luksusowych, zdołała zauroczyć kilku z naszych trudniejszych klientów podczas swojej pracy w Savoir. Można nazwać to łudem szczęścia lub amerykańską błyskotliwością - bardziej skłaniam się ku pierwszemu - niemniej jej wyniki są imponujące.

Netflix oficjalnie zapowiada premierę drugiego sezonu „Emily w Paryżu” i jak się okazuje, Emily tym razem wcale nie będzie w Paryżu. Zwiastun, który niedawno pojawił się w sieci, dał nam jasno do zrozumienia, że życie zaprowadziło bohaterkę prosto do Saint-Tropez.

„Emily w Paryżu” sezon drugi. Fabuła i nowa obsada

Twórcy serialu uważają, że fabuła skrywa w sobie pewien element, który na pierwszy rzut oka może okazać się zwykłym banałem. W rzeczywistości jednak obserwujemy, jak zmienia się charakter głównej bohaterki, która została rzucona w zupełnie obcy świat. Drugi sezon ma być zwieńczeniem tego, co już udało się jej już osiągnąć i wstępem do kolejnych zmian.

- Emily będzie miała do podjęcia kilka trudnych decyzji. Serial w dużej mierze opowiada o tym, jak otaczająca ją kultura weryfikuje jej spojrzenie na świat. Nic nie będzie wyglądać na takie, jak się wydaje – mówi Darren Star w rozmowie z „E!”.

Wszystko więc wskazuje na to, że Emily rozpocznie w swoim życiu zupełnie nowy etap. Czy to oznacza, że jej szalony charakter i spontaniczność odejdą na zawsze? Wypowiedź Lily Collins, która wciela się w rolę głównej bohaterki, daje jasno do zrozumienia, że czeka nas jeszcze wiele zaskoczeń:

- Tam jest mnóstwo takich małych momentów, na przykład myślisz sobie: "Czy Emily podoba się Camille?". Trudno jednoznacznie stwierdzić i myślę, że ta niepewność intryguje Emily – mówi w wywiadzie dla Vogue UK.

W serialu pojawią się także nowe twarze. Do obsady dołączą zupełnie nowi aktorzy, którzy mogą nieźle namieszać w życiu Amerykanki.

 „Emily w Paryżu” sezon 2 – kiedy premiera?

Zdjęcia do drugiego sezonu „Emily w Paryżu” rozpoczęły się na południu Francji, w Saint-Jean-Cap-Ferrat. Stamtąd plan przeniósł się do Saint-Torpez, a później do tytułowego Paryża. O wznowieniu produkcji dowiedzieliśmy się z Instagrama. Na oficjalnej stronie serialu pojawił się filmik, w którym mocno podkreślono słowa „We’re back!”

W sieci pojawił się też pierwszy oficjalny zwiastun drugiego sezonu „Emily w Paryżu”!

Zdjęcia z planu pozwoliły nam na zapoznanie się z nowym miejscem, Saint-Tropez. Widzimy także, że Gabriel doskonale sprawdza się jako szef kuchni – a co z love story?

Czyżby w życiu Emily pojawił się ktoś nowy? Odpowiedzi na te pytania dostaniemy jeszcze w tym roku. Oficjalna premiera „Emily w Paryżu 2” została zapowiedziana na 22 grudnia 2021.