„Elvis” – premiera filmu

Wytwórnia Warner Bros. udostępniła pierwszy elektryzujący zwiastun nadchodzącej biografii Elvisa Presleya. Powstanie tego głośnego filmu ogłoszone zostało jeszcze w 2020 roku, ale ze względu na pandemię jego produkcja została opóźniona. Dobra wiadomość jest jednak taka, że studio podało dokładną datę premiery „Elvisa”. Film pojawi się wyłącznie w kinach 24 czerwca 2022 roku.

Reklama

Reżyser Baz Luhrmann zapowiada, że widowisko będzie podzielone na trzy osobne segmenty opisujące kolejne etapy życia Elvisa Presleya i jednocześnie stanie się „wielkim płótnem, które pomoże odkryć Amerykę”.

„Elvis” – obsada i zwiastun

W rolę Króla Rock and Rolla wcieli się 30-letni aktor Austin Butler znany między innymi z roli Texa Watsona w filmie Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. Butler podczas wirtualnej konferencji prasowej promującej biografię Elvisa zdradził m.in., że wcielanie się w Króla Rock and Rolla jest największym wyzwaniem w jego dotychczasowej karierze i niezwykle wymagającym zadaniem. Aktor ma bowiem w dużej części wykonywać kultowe utwory Presleya samodzielnie.

Informację tę potwierdził również Baz Luhrmann, który podczas tej samej konferencji powiedział, że filmowe występy będą mieszanką archiwalnych taśm z głosem Elvisa oraz prawdziwego wokalu Butlera.

– Kiedy zaczynałem proces przygotowań, postanowiłem, że mój głos będzie identyczny. To wzbudza strach, dlatego też rozpaliło we mnie ogień. Rok przed tym, zanim zaczęliśmy kręcić, zajmowałem się samym treningiem głosu – wyznał Butler.

– Oglądałem tyle występów [Presleya], ile mogłem, na okrągło. Czuję wielką odpowiedzialność wobec Elvisa, [jego byłej żony] Priscilli i [jego córki] Lisy Marie oraz wszystkich ludzi na całym świecie, którzy tak bardzo go kochają – dodał aktor.

U boku Austina Butlera pojawi się Tom Hanks w roli menadżera Elvisa pułkownika Toma Parkera. Zwiastun przedstawia go jako główny czarny charakter całej historii.