Elvis Presley: Płaszcz króla rock and rolla sprzedany za gigantyczną kwotę

Elvis Presley został mianowany Królem Rock and Rolla nie tylko przez swoje genialne utwory, ale także dzięki niespotykanej charyzmie oraz stylowi. Wywijający na scenie oraz charakterystycznie ubrany wzbudzał uwielbienie szczególnie żeńskiej części publiczności.

Reklama

Dzisiaj fani muzyki szukają nie tylko rzadkich wydawnictw króla Elvisa, ale wydają także spore sumy na pamiątki po muzyku. Tak też wydarzyło się podczas aukcji w Devizes w Wielkiej Brytanii.

Dom aukcyjny Henry Aldbridge & Son sprzedał niedawno skórzany płaszcz z norek należący do Elvisa Presleya.

Historia płaszcza Elvisa Presleya

Rockman miał nosić płaszcz w 1977 roku, czyli ostatnim roku jego życia. Następnie strój podarowano bratu jego partnerki Ginger Alden. Dopiero po latach strój został przekazany na ogólnokrajową loterię, podczas której w 2006 roku wylosowała go samotna matka czwórki dzieci. Dopiero teraz dotarli do niego przedstawiciele wspomnianego już domu aukcyjnego.

Ci mogą uznać, że mają niesamowite szczęście. Spodziewali się, że za pamiątkę po Elvisie uda im się zgarnąć między 10 a 15 tysięcy funtów. Tymczasem licytacja skończyła się na oszałamiającej kwocie 128 tysięcy funtów (163 tysięce dolarów) zaproponowanej przez amerykańskiego kolekcjonera. Cóż, jeśli się mylić, to tylko w tę stronę.

- Elvis w futrze z norek to kwintesencja przepychu Vegas lat 70. - powiedział w oświadczeniu Andrew Aldridge, prowadzący aukcję.

Inne przedmioty Elvisa Presleya sprzedane podczas tej aukcji to m.in. cynowa cygarniczka, złoty medalion z łańcuszkiem oraz wysadzany diamentami i szafirami pierścień w kształcie sowy, który został sprzedany za 14 tysięcy funtów.

Podczas wydarzenia coś dla siebie mogli znaleźć także fani motoryzacji. Na sprzedaż trafiły pasy bezpieczeństwa z należącego do Elvisa sportowego samochodu MGA z 1960 roku.