Elona Muska wydaje książkę o sobie. AutoremWalter Isaacson 

O tym, że to właśnie Walter Isaacson napisze najnowszą biografię jednego z najbardziej kontrowersyjnych innowatorów naszych czasów, wiadomo do 2021 roku. Dwa lata wytężonej pracy sprawiły, że książka niebawem trafi do sklepów.

Reklama

Biografia Elona Muska napisana przez Waltera Isaacsona będzie miała swoją premierę we wrześniu 2023 roku. Według zapowiedzi ma być to przełomowa publikacja, niefiltrowana i intymna historia Elona Muska. 

Lektura ma być bogatym w szczegóły i wielowarstwowym studium życia człowieka, który konsekwentnie przeciwstawiał się konwencjonalnym przekonaniom, wprowadzając świat w erę pojazdów elektrycznych, prywatnych eksploracji kosmosu i sztucznej inteligencji. Co intrygujące, narracja ujawnia również potajemne przejęcie Twittera przez Muska.

Elon Musk i trudna przeszłość

Czytelnicy poznają historię Elona Muska, która zaczyna się w Afryce Południowej, gdzie jako dziecko był regularnie prześladowany. Kiedyś został tak dotkliwie pobity, że spędził tydzień w szpitalu.

Fizyczne obrażenia bledną w porównaniu z emocjonalnym bólem zadawanym przez jego ojca, scharakteryzowanego jako inżyniera, łobuza i charyzmatycznego fantastę.

To właśnie przez te dziecięce traumy Elon Musk stał się człowiekiem twardym, ale jednocześnie wrażliwym, ma częste wahania nastroju, wyjątkowo wysoką tolerancję ryzyka. Przeszłość zrodziła w nim miłość do dramatów, epickie poczucie misji i intensywność, która może być zarówno inspirująca, jak i destrukcyjna.

 

Elon Musk jakiego nie znacie

Walter Isaacson spędził u boku Elona Muska dwa lata. Pisarz był cichym obserwatorem na spotkaniach biznesmena, towarzyszył mu podczas spacerów po fabrykach i przeprowadzał z nim długie wywiady. Rozmawiał także z jego rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami i rywalami.

To pozwoliło stworzyć pełny obraz człowieka, który zmienia dzisiejszy świat. "Elon Musk: The Enigma Behind the Innovator"ma dać odpowiedź na jedno główne pytanie: czy osobiste demony, które nawiedzają Muska, są głównymi motorami jego innowacyjnego ducha? 

Mówi się, że to będzie jedna z najważniejszych biografii dekady. Biorąc pod uwagę głównego bohatera książki oraz autora, który stworzył bestseller "Steve Jobs", można w księgarniach można spodziewać się długich kolejek.

 

Biografia Elona Muska - kiedy w Polsce?

Premiera biografii Elona Muska napisanej przez Waltera Isaacsona zaplanowana jest na 12 września 2023. Czy nastąpi ona jednocześnie na całym świecie, w tym w Polsce? Na tę chwilę nie ma informacji o dostępności tej publikacji w naszym kraju.

Głośna ostatnimi czasy historia księcia Harry'ego trafiła do polskich księgarni kilka tygodni po premierze w Wielkiej Brytanii, więc w przypadku biografii Elona Muska może być podobnie.