Moonbirds nowym liderem NFT

Na rynku NFT co jakiś czas pojawia się kolekcja, która cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem. Jednak Moonbirds zaskoczyła największych znawców rynku. Skąd wzięła się jej popularność?

Reklama

Z pewnością ogromne zainteresowanie wiązało się z konkretną grupą, która stoi za projektem Moonbirds. To Proof Collective - grupa 1000 kolekcjonerów NFT, wśród których są m.in.: artysta Mike Winkelmann, znany jako Beeple, oraz inwestor Gary Vaynerchuk.

Jej współzałożyciele – Kevin Rose i Justin Mezzell – są zresztą wyjątkowo znani w świecie NFT i być może właśnie dlatego członkostwo w Proof Collective nie jest wcale takie tanie.

 

Jak podaje magazyn Fortune, na początku grudnia 2021 roku średnia cena uczestnictwa w grupie wynosiła 1,99 Ether, czyli mniej więcej 7900 dolarów. Obecnie jest to 98 Ether, czyli 285 670 dolarów – pieniądze są duże, ale zdaniem ekspertów można traktować to jak inwestycję.

 

Proof Collective – inwestycja w NFT

Proof Collective oferuje swoim członkom dostęp do wydarzeń i różnego rodzaju współpracy. Jedną z powstałych kolaboracji jest właśnie Moonbirds, czyli pikselowe sówki. Każda osoba z publiczności mogła wziąć udział w loterii, która gwarantowała dostęp do mennic lub pozwalała na stworzenie ptaszka NFT.

Z łącznej liczby 10 tysięcy Moonbirds 7875 zostało przydzielonych zwycięzcom loterii, 2 tysiące członkom Proof Collective i 125 do dystrybucji. Sama loteria wzbudziła jednak spore kontrowersje. Według niektórych była manipulowana przez boty, które, jak można się domyślić, przekierowywały „losy” na swoją korzyść.

Co ciekawe, coraz częściej mówi się także o tym, że Moonbirds mają wyjątkowo rzadkie cechy, które doprowadzą do wzrostu ich ceny w przyszłości. Ponadto posiadacze sówek z czasem otrzymają także odpowiednie „ulepszenia”, w tym ulepszone dropy i nagrody.

I rzeczywiście wartość Moonbirds wciąż rośnie. Na co twórcy projektu przeznaczą zdobyte na rynku NFT pieniądze? Kevin Rose i Ryan Carson zapewniają, że zbierają fundusze na budowę nowej firmy medialnej.