"Diuna 2" - kiedy premiera filmu?

Długo wyczekiwana kontynuacja epickiej „Diuny” z 2021 roku miała pojawić się w listopadzie 2023 roku. Niestety, najświeższe doniesienia wskazują, że tak się nie stanie. Warner Bros. Pictures i Legendary Entertainment opóźniły premierę z powodu strajków hollywoodzkich gildii scenarzystów i aktorów ekranowych przeciwko AMPTP.

Reklama

Najprawdopodobniej „Diuna: Część druga” z Zendayą Coleman i Timothéem Chalametem trafi do kin dopiero 15 marca 2024 roku. Co wiemy o kolejnej części adaptacji powieści Franka Herberta?

Timothée Chalamet jako Paul w filmie Diuna 2 / Warner Bros. Pictures Timothée Chalamet jako Paul w filmie Diuna 2 / Warner Bros. Pictures

"Diuna: Część druga" - zwiastun 

Pierwszy zwiastun filmu „Diuna: Część druga” ujrzał światło dzienne na początku maja 2023 roku, ujawnił przede wszystkim nowe postacie części takie jak księżniczka Irulan i Feyd-Rautha Harkonnen.

Pod koniec czerwca 2023 roku pojawił się drugi – znacznie dłuższy - zwiastun, w którym widzimy Paula na czele Fremenów. Zgodnie ze zwiastunem, na widzów czekają liczne bitwy, wybuchy i pustynne potwory.

"Diuna 2" - obsada. Kto pojawi się na wielkim ekranie?

Fabuła filmu „Diuna 2” nadal będzie skupiona na postaciach, które poznaliśmy w pierwszej części. To oznacza, że na wielkim ekranie zobaczymy Timothée Chalameta jako Paula, Rebeccę Ferguson jako Lady Jessica Atreides, Javiera Bardema jako Stilgara, Zendayę jako Chani, Stellana Skarsgårda jako Barona Vladimira Harkonnena i Dave’a Bautista jako Glossu Rabban Harkonnena.

Kogo zabraknie? Zakładamy, że Oscara Issaca, ponieważ jego postać, Duke Leto Atreides został brutalnie zamordowany przez Harkannenów w pierwszej części filmu.

Do obsady filmu dołączą również młode gwiazdy Hollywood Florence Pugh, która zagra księżniczkę Irulan i Austin Butler w roli bezwzględnego siostrzeńca Barona Harkonnena. Ojcem księżniczki Irulan został Christoper Walken. W sequelu pojawi się także Lea Seydoux i Tim Blake Nelson.

Kto wystąpi w nowym filmie Diuna 2? / Warner Bros. Pictures Kto wystąpi w nowym filmie Diuna 2? / Warner Bros. Pictures

"Diuna: Część druga" - co wiemy o fabule? 

Jeśli reżyser filmu „Diuna 2Denis Villeneuve pozostanie wierny powieści, to rozpocznie się on dokładnie tam, gdzie został przerwany.

Druga połowa książki Franka Herberta to opowieść o drodze Paula po władzę. To on stanie na czele ludu Fremenów i poprowadzi ich w buncie przeciwko rodzinie Harkonnenów. Pomagają mu Chani i księżniczka Irulan. Gdzie indziej we wszechświecie baron Vladamir Harkonnen nadal przygotowuje swojego siostrzeńca, Feyd-Rautha, aby ostatecznie zajął jego miejsce i zasiadł na Lwim Tronie Cesarzy Padishah.

O fabule można by mówić bez końca - o ile film pozostanie wierny książce. Nie będziemy jednak "spoilerować" - wolimy poczekać na premierę.