Bajka „Głowa do góry” na Disney+ promuje body positive

Bohaterki disnejowskich bajek kojarzyły Wam się głównie ze szczupłymi, idealnymi pięknościami? Słynna wytwórnia chce to zmienić.  Wkrótce na Disney+ obejrzeć będziemy mogli krótkometrażową bajkę „Głowa do góry”.  Jej główną bohaterką jest dziewczynka, której pasją jest balet, choć jej ciało znacznie odbiega od rozmiarów klasycznej baletnicy. Bianca nie może się z tym pogodzić. Wstydzi się swojego ciała, czego dowodem jest niesamowicie trafna metafora jej relacji ze samą sobą: gdy patrzy w lustro, to zaczyna pękać.

Reklama

Reżyserką bajki „Głowa do góry” jest Hillary Bradfield, współtwórczyni takich animacji, jak „Kraina Lodu 2” czy „Nasze magiczne Encanto”.

- Historia opowiedziana z perspektywy baletnicy wydawała się po prostu naturalna. Nieustanne zwracanie uwagi na swoją postawę i sprawdzanie w lustrze, czy przypadkiem nie przybyło nam kilku kilogramów - wydawało się, że to naprawdę dobry sposób na umieszczenie jednej z nich, baletnic, w sytuacji w której musi na siebie patrzeć, choć wcale nie chce – wyjaśniła Hillary Bradfield w oświadczeniu prasowym.

Baletnica plus size, czyli now era w wytwórni Disneya

Jak zapowiadają przedstawiciele Disney+, „Głowa do góry" będzie pierwszym odcinkiem drugiego sezonu eksperymentalnych bajek krótkometrażowych. „Krótko Mówiąc” to innowacyjny program, w którym każdy może zaproponować temat poruszany w fabule.

To doskonały pomysł, bo dzieci w tych krótkich ale pouczających bajkach mogą spotkać bohaterów, z którymi naprawdę mogą się utożsamić.

Biorąc pod uwagę to, że do tej pory disneyowskie księżniczki były przedstawiane jako ikony piękna o idealnej figurze, można powiedzieć, że wytwórnia rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w swojej  wieloletniej historii.

- Musimy zacząć w końcu mówić o tym głośno, że czasami problemy, z którymi przychodzi nam się mierzyć, prowadzą nas do szczęścia. Trzeba je pokonywać, aby nauczyć się kochać siebie – dodaje Hillary Bradfield

„Krótko Mówiąc” na Disney+ - kiedy premiera drugiego sezonu?

Kolejna odsłona serii „Krótko Mówiąc” pojawiła się na platformie Disney+ już 14 września 2022 roku. Składa się z sześciu odcinków o różnej fabule, które trwają od 5 do 7 minut.

Spodobał Ci się Well.pl? Zapraszamy Cię na nasze konto na Instagramie, na którym znajdziesz mnóstwo inspiracji!