Myszka Minnie w niebieskim garniturze od Stelli McCartney

Gdy myślimy o Myszce Minnie, mamy przed oczami czerwoną sukienkę w grochy, marszczone białe majtki i charakterystyczną dużą kokardę. Ale w 2022 roku animowana bohaterka raz na zawsze zmieni swój styl. Disney ogłosił na Twitterze rozpoczęcie nowej ery w wielowiekowej tradycji swoich produkcji.

Reklama

Nowa stylizacja przyjaciółki Myszki Mickey została zaprojektowana przez Stellę McCartney, a jej debiut planowany jest na marzec 2022 roku, podczas oficjalnych obchodów 30. rocznicy parku rozrywki Disneyland w Paryżu. 

Tego dnia Myszka Minnie zaprezentuje światu swoją nową stylizację - garnitur w kolorze electric blue. Nie mogło zabraknąć oczywiście kultowych kropeczek oraz kokardy.

Za projekt ten oryginalny i w sumie "wywrotowy" projekt odpowiedzialna jest Stella McCartney, która przyznaje, że tworzenie kostiumu tak kultowej postaci było dla niej ogromnym zaszczytem.

- Minnie zawsze zajmowała szczególne miejsce w moim sercu. Podzielamy te same wartości, a to, co kocham w Minnie, to to, że uosabia szczęście, autentyczność i zawsze wyraża siebie… a do tego ma świetny styl! - mówi Stella McCarnety w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Disney i Międzynarodowy Dzień Kobiet 

Jednak nowy wygląd Myszki Minnie niesie za sobą większe przesłanie. Jak zaznacza sama projektantka, to symbol dziedzictwa kobiecego przywództwa, które już niebawem postawi Disney w zupełnie nowym, postępowym świetle.

- Myszka Minnie ma być symbolem postępu nowego pokolenia. Nowy garnitur założy w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy zobaczą ją w Walt Disney Studio! - dodaje Stella McCartney.

Czy nowa, silna i niezależna Myszka Minnie cieszyć się będzie równie wielką popularnością, co jej poprzedniczka? Miejmy nadzieję, że tak!

Co więcej, Stella McCartney wyznała, że podczas tworzenia stylizacji dla Myszki Minnie bardzo zależało jej na tym, żeby wszystkie wykorzystane materiały należały do kategorii „odpowiedzialnie pozyskiwanych tkanin”, co wpisuje się w kategorię tzw. mody odpowiedzialnej. 

A co wy myślicie o nowym wyglądzie jednej z najbardziej kultowych postaci Disneya? My jesteśmy nią zachwyceni!