"Kaiser Karl" - obsada serialowej biografii Karla Lagerfelda

Serialowa biografia Karla Lagerfelda zatytułowana „Kaiser Karl” to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji Disney+. Oparta na książce francuskiej dziennikarki Raphaëlle Bacque pod tym samym tytułem jest dekadencką kroniką drogi na szczyt jednego z najbardziej rozpoznawalnych projektantów mody XX wieku.

Reklama

I choć oficjalna data premiery serialu nie jest jeszcze znana, to przedstawiciele Disney+ zdradzają coraz więcej szczegółów na jego temat. I już sama lista postaci pozwala mieć nadzieje na znakomite widowisko. Za sprawą serwisu „Variety” dowiedzieliśmy się, że w postać Karla Lagerfelda wcieli się Daniel Brühl, złoty chłopiec niemieckiego kina, znany m.in. z ról Nikiego Laudy w „Wyścigu”, dra Laszlo Kreizlera w „Aleniście” Netflixa, Zemo w „Kapitanie Ameryka: Wojna bohaterów”, a także ostatnio z niemieckiej, oscarowej superprodukcji „Na Zachodzie bez zmian”.

Daniel Brühl główną gwiazdą serialu „Kaiser Karl” / Instagram @thedanielbruhl Daniel Brühl główną gwiazdą serialu „Kaiser Karl” / Instagram @thedanielbruhl

 

U jego boku w obsadzie znajdzie się także wiele innych imponujących nazwisk młodego pokolenia. W rolę Jacquesa de Baschera, ukochanego Lagerfelda, wcieli się Théodore Pellerin, a Arnaud Valois i Alex Lutz zagrają odpowiednio Yvesa Saint Laurenta oraz Pierre'a Berge. Sunnyi Melles, Jeanne Damas oraz Paul Spera wcielą się z kolei w Marlene Dietrich, Palomę Picasso oraz Andy’ego Warhola.

Kaiser Karl - fabuła serialowej biografii Karla Lagerfelda

Fabuła „Kaisera Karla” skoncentruje się natomiast na drodze Lagerfelda na szczyt świata mody na stanowiskach dyrektora kreatywnego w Chanel i Fendi. W serialu pojawią się także wątki zaciekłej rywalizacji projektanta z Saint Laurentem i Berge’em oraz miłości do Jacquesa de Baschera. Tłem dla wszystkich tych wydarzeń będzie z kolei Paryż lat 70. XX wieku – stolica luksusu, ekstrawagancji i szyku, tętniąca życiem artystycznym. Sporo uwagi twórcy poświęcą również rozwijającej się wówczas kulturze queerowej.

„Kaiser Karl” z pewnością będzie charakteryzował się także olbrzymim rozmachem. Już teraz wiadomo, że na planie pojawi się ponad 2,2 tys. statystów i ponad 40 różnych scenografii, w tym słynne mieszkania, pokazy mody i kluby. Niezwykle istotnym elementem będą także stroje, których ma pojawić się przeszło 3 tys. - 160 z nich zostanie natomiast stworzonych całkowicie od podstaw.

„Kaiser Karl” będzie też pierwszym serialem dramatycznym przedstawiającym sylwetkę ikony mody, chociaż Jared Leto wcieli się w legendarnego projektanta w nadchodzącym filmie fabularnym wspieranym przez dom mody Karla Lagerfelda. Zdjęcia do serialu Disney+ są obecnie kręcone we Francji, Monako i we Włoszech.