„Wednesday” – czy powstanie 2. sezon?

Stworzenie nowej narracji wokół kultowej Rodziny Addamsów można było uznać za absolutny pewniak, na który – swoją drogą – warto było czekać. Serial „Wednesady” rozkochał w sobie nie tylko miłośników mrocznych klimatów, zajmując aktualnie pierwsze miejsce na podium z tytułem „najpopularniejszej produkcji Netflixa”!

Reklama

Jak informuje Netflix, „Wednesday” tylko w pierwszym tygodniu od premiery zdobył 341,2 milionów godzin oglądania na całym świecie (aktualnie ma ich ponad miliard). To zdetronizowało nawet rekord czwartego sezonu „Stranger Things” z 335 milionami godzin oglądania!

Biorąc to pod uwagę, można by sądzić, że Netflix nie pozwoli zmarnować tak wielkiego sukcesu. Wciąż jednak trwają spekulacje na temat tego, czy rzeczywiście możemy spodziewać się drugiego sezonu "Wednesday". Nie jest tego pewna nawet sama Jenna Ortega, która wcieliła się w tytułową rolę. 

- Myślę, że zakończenia serialów są miłe. Możliwe, ze nie powrócimy już na plan „Wednesday”. Nie wiadomo, jak potoczą się losy produkcji – mówiła Jenna Ortega dla NME.

Przedstawiciele Netflixa również nie dają fanom serialu jasnej odpowiedzi na to, czy zdecydują się na kontynuację "Wednesday". 

 

„Wednesday” – czy zakończenie pierwszego sezonu sugeruje kontynuację?

Pod koniec pierwszego sezonu Wednesday otrzymuje wiadomość z pogróżkami wysłaną z nieznanego numeru. Zawarto w niej także zdjęcia przedstawiające ją przy kawie oraz podpis „Obserwuję cię”. A zatem główna bohaterka ma pierwszego prześladowcę.

Naszym zdaniem jego tożsamość prawdopodobnie będzie główną tajemnicą potencjalnego drugiego sezonu. Poza tym wciąż mamy do czynienia z lukami fabularnymi: Czy Tyler uciekł z policyjnego aresztu? A co z Laurel Gates?

Te pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi, a fani – cóż – nie ukrywają, że chcieliby ją jednak dostać.

- W świecie Addamsów pozostało nam jeszcze wiele do odkrycia. Chcielibyśmy przedstawić go podobnie, jak w pierwszym sezonie, w kilku odcinkach – mówił w wywiadzie dla Cosmopolitan Alfred Gough, producent wykonawczy „Wednesday”.

Co ciekawe Jenna Ortega ma nawet swoją wizję tego, jak mógłby wyglądać drugi sezon „Wednesday”…

 

Jenna Ortega o drugim sezonie „Wednesday”

 - Chciałabym, żeby było jeszcze mroczniej, żeby Wednesday bardziej zagłębiła się w sedno rzeczy i bawiła się nieco mniej bezpiecznie. Powinno pojawić się wielu nowych antybohaterów, którzy zmotywują ją do jeszcze bardziej przerażających kroków. Rywalizacja z potworem nakręca jej charakter. Musi być ich więcej, muszą być mrożące krew w żyłach – mówiła Jenna Ortega dla Entertainment Tonight.

Kiedy premiera "Wednesday 2"?

Póki co wszystko, o czym piszemy, to jedynie spekulacje. Netflix wciąż nie potwierdził oficjalnie, że rzeczywiście możemy oczekiwać na drugi sezon „Wednesday”.

 

Naszym zdaniem jednak kontynuacja serialu jest on nieunikniona. Jeśli platforma zdecyduje się na produkcję, prawdopodobnie premiery "Wednesday 2"  będziemy oczekiwać w 2024 roku.