„The Partisan” – co wiemy o nowym filmie szpiegowskim z udziałem Morgane Polański?

Z informacji serwisu „Screen Daily” wynika, że zdjęcia do filmu „The Partisan” ruszyły niedawno we Francji. Thriller inspirowany jest niezwykłą historią Krystyny Skarbek, polskiej agentki pracującej dla brytyjskiego Kierownictwa Operacji Specjalnych (SOE) oraz tajnej służby Secret Intelligence Service (SIS).

Reklama

Główne lata aktywności Skarbek przypadały na okres II wojny światowej. To ona miała m.in. zdobyć informacje, które pozwoliły Winstonowi Churchillowi określić możliwy termin inwazji armii niemieckiej na Związek Radziecki. Polka wspierała też francuskich partyzantów na południu kraju i była zaangażowana w wykupowanie i odbijanie więźniów z rąk gestapo.

– Niesamowita, prawdziwa historia Krystyny ​​Skarbek i jej bohaterskich wyczynów podczas wojny jest tak porywająca, że ​​byliśmy zaskoczeni, że nigdy wcześniej nie została opowiedziana w kinie – mówił w oświadczeniu prasowym Andrew Nerger, dyrektor wytwórni Signature Entertainment, która wykupiła prawa do dystrybucji filmu.

Wspaniały scenariusz Jamesa Marquanda zafascynował nas od pierwszej do ostatniej chwili. Cieszymy się, że widzowie na całym świecie poznają historię Skarbek i dowiedzą się więcej o jednej z największych polskich bohaterek wojennych – dodał Nerger.

„The Partisan” – fabuła, twórcy, obsada

Na ten moment dokładny opis fabuły „The Partisan” nie jest znany. Wiadomo jedynie, że w filmie Skarbek zostanie zdradzona i zdemaskowana w Warszawie, gdzie następnie będzie musiała stoczyć walkę o przeżycie. W główną rolę polskiej agentki wcieli się natomiast Morgane Polański, aktorka znana m.in. z „Pianisty” i serialu „Wikingowie”, a prywatnie córka Romana Polańskiego i Emmanuelle Seigner.

U jej boku pojawi się m.in. Malcolm McDowell znany przede wszystkim z roli Alexa De Large w „Mechanicznej pomarańczy” Stanleya Kubricka, a także Frederick Schmidt, Ingvar Sigurdsson oraz Agata Kulesza. Reżyserem i twórcą scenariusza produkcji został wspomniany James Marquand, za produkcję odpowiedzialni będą z kolei Robert Chadaj, Matthew Whyte oraz Krystian Kozłowski.

Oficjalna data premiery filmu jest jeszcze nieznana.