Jack Nicholson ma poważne kłopoty ze zdrowiem

Jack Nicholson całkowicie odizolował się od świata. Według informacji przekazanych przez jego bliskich przyjaciół, trzykrotny zdobywca Oscara i legenda kina wiedzie „życie pustelnika” w swojej posiadłości przy Mullholand Drive w Beverly Hills. Jedynymi łącznikami 85-letniego aktora ze światem mają być dwoje z jego pięciorga dzieci – najmłodszy syn Ray oraz córka Lorraine.

Reklama

Po raz ostatni Nicholson widziany był publicznie w październiku 2021 r. na meczu swojego ulubionego zespołu koszykarskiego Los Angeles Lakers. Na oficjalną emeryturę przeszedł natomiast w 2011 r., a jego ostatnią rolą był występ w komedii romantycznej „Skąd wiesz?” u boku m.in. Owena Wilsona i Reese Witherspoon.

Ponadto przyjaciele Jacka Nicholsona obawiają się, że wpływ na jego izolację od świata i pustelniczy tryb życia się ma pogarszający się stan zdrowia. Według doniesień aktor prawdopodobnie zmaga się z demencją.

– Fizycznie jest w porządku, ale jego umysł zanika. To naprawdę smutne, że tak utalentowany aktor, jak Jack, odchodzi w ten sposób. Dni jego towarzyskości są już daleko za nim. Wygląda to tak, jakby nie chciał się już mierzyć z rzeczywistością – twierdzi w rozmowie z portalem RadarOnline osoba z bliskiego otoczenia Nicholsona.

Jack Nicholson jak Marlon Brando

Obecna sytuacja Jacka Nicholsona do złudzenia przypomina także ostatnie lata życia innej hollywoodzkiej legendy – Marlona Brando. Gwiazdor „Ojca chrzestnego”, a prywatnie bliski przyjaciel Nicholsona i dusza towarzystwa, zmarł w całkowitej samotności w 2004 roku.

Co ciekawe, poprzednim właścicielem willi, w której obecnie mieszka Jack Nicholson, był nie kto inny jak właśnie Marlon Brando.

Jack Nicholson urodził się w 1937 r. w Neptune City. Jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawanych aktorów w historii kina. W swojej karierze został nagrodzony łącznie trzema Oscarami za występy w filmach „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Czułe słówka” oraz „Lepiej być nie może”.

Oprócz Nicholsona osiągnięciem w postaci trzech statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej może pochwalić się jedynie dwóch innych aktorów: Walter Brennan oraz Daniel Day-Lewis. Nicholson jest jednak samodzielnym liderem w kwestii nominacji do Oscara – zdobył ich aż dwanaście.