"The Office PL" - polska wersja kultowego serialu 

Po nieco ponad 20 latach od premiery brytyjskiego „The Office” autorstwa komika Ricky’ego Gervaisa. Canal+ i Comedy Central Polska przy współpracy z BBC Studios przeszczepiają format na polski grunt. Premiera "The Office PL" 22 października.

Reklama

„The Office PL” / kadr z serialu „The Office PL” / kadr z serialu

"The Office" to format, który jest prawdziwym wyzwaniem artystycznym. Zarówno brytyjskie, jak i nieco późniejsze amerykańskie „The Office” zyskały status produkcji absolutnie kultowych. Oba seriale dzięki barwnym postaciom, abstrakcyjnemu i karykaturalnemu humorowi oraz niekonwencjonalnej formie łączącej ze sobą klasyczny sitcom z serialem paradokumentalnym na nowo zdefiniowały gatunek znany jako mockument. 

Mimo upływu lat obie produkcje wciąż bronią się uniwersalnością podejmowanej tematyki, fenomenalną grą aktorską i memicznością poszczególnych scen. Nic więc dziwnego, że baza fanów "The Office" od lat jedynie się powiększa.

Polska wersja "The Office" - daje radę? 

Inną cechą charakterystyczną „The Office” jest wszechobecna żenada, którą zdecydowanie da się również wyczuć w polskim zwiastunie. Problem w tym, że jest to raczej kategoria żenady sytuująca „The Office PL” na poziomie polskiego kabaretu, aniżeli wyrafinowanej społecznej satyry.

„The Office PL” / kadr z serialu „The Office PL” / kadr z serialu

 

Pojawiają się tam typowe żarty z podtekstem seksualnym oraz przerysowane i infantylne wygłupy szefa Michała. Ten ostatni jest z kolei bardzo wyraźnym nawiązaniem do Michaela Scotta z amerykańskiego „The Office”, w którego brawurowo wcielał się Steve Carell. Polskiemu odpowiednikowi daleko jednak do ujmująco „krindżowej” charyzmy oryginału.

Sądząc po jednoznacznie negatywnych komentarzach w sieci, „The Office PL” nie przypadł do gustu polskiej publiczności. Mimo to zdecydowanie warto obejrzeć serial i przekonać się, jak ostateczny produkt wypadnie na tle pierwowzorów. 

„The Office PL” / kadr z serialu „The Office PL” / kadr z serialu

The „Office PL” – zwiastun  i opis fabuły

Wśród twórców polskiej wersji wymienić należy reżysera Macieja Bochniaka oraz scenarzystów – Łukasza Sychowicza, Jakuba Rużyłło i Mateusza Zimnowodzkiego.

W obsadzie zobaczymy z kolei Piotra Polaka w roli prezesa Michała, Vanessę Aleksander jako wiceprezeskę Patrycję, Kornelię Strzelecką jako recepcjonistkę Asię oraz Adama Woronowicza, który wciela się w Darka, szefa działu logistyki.

Akcja „The Office PL” rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej „Kropliczanka”. Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników „Kropliczanki” – czytamy w opisie serialu.  

Ponadto twórcy zapowiadają kontrowersyjny humor i prawdziwie polskie współczesne konteksty.

Jak już wspomnieliśmy, premiera "The Office PL" planowana jest na 22 października 2021 roku.