Cannes 2023. Premiera "Kochanicy króla" Johnny'ego Deppa

16 maja 2023 roku rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Inauguracja tegorocznego wydarzenia na pewno przejdzie do historii. Festiwal rozpoczął się bowiem od pokazu kostiumowego dramatu „Kochanica króla”, w którym główną rolę zagrał Johnny Depp

Reklama

Pozakonkursowa produkcja została nakręcona przez francuską aktorkę, scenarzystkę i reżyserkę Maiwenn. Film opowiada o Jeanne Vaubernier (Maiwenn), która jest młodą kobietą wywodzącą się z klasy robotniczej. Jest inteligentna, posiada niebywały urok osobisty i dzięki kombinacji tych cech wspina się po drabinie społecznej, stając się ostatecznie ulubienicą samego króla Ludwika XV.

Francuskiego monarchę zagrał Johnny Depp, który powrócił na duży ekran po dłuższej przerwie związanej z głośną sprawą o zniesławienie ze swoją byłą żoną, Amber Heard.

Cannes 2023. Johnny Depp powraca! 

Można powiedzieć, że aktor powrócił w wielkim stylu. Na czerwonym dywanie towarzyszyli mu reżyserka "Kochanicy króla" oraz Pierre Richard i Melvil Poupaud. 

Po pokazie publiczność nagrodziła film i aktora owacjami na stojąco, które trwały... siedem minut. Jak donoszą zagraniczne media, Johnny Depp zareagował dość emocjonalnie i z trudem powstrzymywał łzy.

Sama Maiwenn natomiast rozpłakała się, a następnie zabrała głos:

- Chcę podzielić się tą chwilą z moim kochankiem, z moim producentem, z Le Pacte . To była produkcja, którą trudno było sfinansować... i chcę podzielić się tą chwilą z całym moim zespołem w całym teatrze - mówiła.

Maiwenn i Johnny Depp w Kochanicy króla / fot. materiały prasowe Gutek Film Maiwenn i Johnny Depp w Kochanicy króla / fot. materiały prasowe Gutek Film

"Kochanica króla" - recenzje 

Warto zaznaczyć, że mimo entuzjastycznego przyjęcia przez publiczność, "Kochanica króla" nie wzbudziła takiego zachwytu wśród recenzentów. Najwięcej krytyki spływa na rolę Johnny'ego Deppa, choć wszyscy zgodnie doceniają jego znajomość języka francuskiego