Cameron Diaz o odejściu z Hollywood

Cameron Diaz była jedną z najsłynniejszych gwiazd Hollywood na przełomie wieków. I choć nikt z nas nie wyobrażał sobie czerwonych dywanów bez jej obecności, w 2018 roku aktorka ogłosiła koniec swojej kariery. Jak czuje się z tym dzisiaj?

Reklama

- Po prostu zrozumiałam, że tak naprawdę pragnę od życia innych rzeczy. Pracowałam bardzo ciężko na planach zdjęciowych i to wcale nie było dla mnie czymś „ot tak”. W rzeczywistości zapomniałam o najważniejszym – nie znalazłam w swoim planie dnia miejsca na życie osobiste. Dziś czuję spokój. Mam w duszy spokój, ponieważ zadbałam o samą siebie i dzięki temu w końcu poczułam się lekka – mówi Cameron Diaz w programie „In Goop Health”.

Cameron Diaz wyznała także, że w pewnym momencie chciała wprowadzić do swojego życia zmiany. Wydawało jej się nawet, że tak naprawdę musi zmienić wszystko, aby w końcu poczuć się lepiej ze sobą samą. 

- Kręcenie filmów to idealna wymówka. Mają cię tam na własność. Całymi miesiącami spędzasz każdy dzień po 12 godzin na planie i nie masz czasu na nic innego. Zdałam sobie sprawę, że przekazałam część swojego życia tym wszystkim ludziom, a oni je sobie zabrali. Dlatego właśnie postanowiłam się cofnąć i zacząć wszystko od nowa – wyznaje Cameron Diaz.

Ale życie aktorki okazało się dla niej o wiele bardziej skomplikowane, niż przypuszczała. Wszystko za sprawą mody, a konkretniej za sprawą mody na piękno.

 

Ciemne strony Hollywood według Cameron Diaz

Aktorka wielokrotnie wypowiadała się także na temat swojego wyglądu, przez który - zdaniem Cameron Diaz - w Hollywood traktowana jesteś jak rzecz. 

- Czułam się ofiarą wyzysku i uprzedmiotowienia, czyli problemów, z którymi borykają się przede wszystkim kobiety. W pewnych momentach sama wpadałam w ten wir nieustannie zmieniających się kanonów piękna – tłumaczy Cameron Diaz w wywiadzie dla „Rule Breakers”.

Hollywood okazało się dla niej okrutne i pozostawiło pewną skazę na psychice, ponieważ do dziś zmaga się z kompleksami wywołanymi opinią społeczeństwa. Mimo to, stara się przypominać sobie i swoim fanom, że słowo "piękno" ma wiele definicji.

- To mnie już nie obchodzi. Dosłownie – ostatnią rzeczą, którą się przejmuję, jest to, jak wyglądam. Nie robię z tym nic. Dwa razy w miesiącu zdarza mi się założyć coś ładniejszego. Po prostu to nie jest sprawa, w którą chcę wkładać energię – mówi Cameron Diaz.

Cameron Diaz - wiek: 50 lat kończy w sierpniu 2022 roku / Getty Images Cameron Diaz - wiek: 50 lat kończy w sierpniu 2022 roku / Getty Images

Cameron Diaz - wiek: silna 50-tka 

Dziś Cameron Diaz skupia się przede wszystkim na tym, by pozostać pewną siebie przed pięćdziesiątymi urodzinami, które nadejdą już w sierpniu. Aktorka postanowiła poświęcić swoje życie rodzinie i trzymać się daleko od Hollywood. 

- To jest moja siła – dodaje Cameron Diaz.