"Bridgertonowie" - co w sezonie 3.? 

Premiera drugiego sezonu „Bridgertonów” dosłownie rozbiła bank Netflixa. Rekordowa oglądalność serialu stała się dowodem na to, że świat pokochał historie z czasów regencji i... wciąż mu mało!

Reklama

Już jakiś czas temu słyszeliśmy pogłoski na temat tego, że „Bridgertonowie” doczekają się kolejnych sezonów. Od tej pory zagorzali fani produkcji zaczęli stawiać coraz więcej pytań dotyczących tego, która historia tym razem stanie się tematem numer jeden. I wszystko wskazuje na to, że odpowiedź w końcu nadeszła.

- Podobnie jak Lady Whistledown od dłuższego czasu trzymałam w sobie dość spory sekret. W końcu jednak zdecydowałam się wyznać, że trzeci sezon „Bridgertonów” opowie historię Colina i Penelopy – czytamy na Instagramie Nicoli Coughlan, serialowej Penelopy.

Netflix udostępnił tę informację jako jedną z broszur Lady Whistledown.

- Drodzy czytelnicy, to sprawiedliwe, że w trzecim roku prowadzenia przez autorkę tej kroniki małżeństw, sezon towarzyski w Myfair skupi się na trzecim synu… a także trzeciej córce. Autorka może potwierdzić, że nadchodzący sezon będzie dotyczył rozwijającego się związku Colina Bridgertona i Penelopy Featherington. Czy Penelopy, której dni jako biernej obserwatorki stają się coraz krótsze, w końcu rozkwitnie? Czas pokaże, a autorka, jak zawsze, również – czytamy na Instagramie Netflixa.

"Bridgertonowie 3": miłość Penelopy i Colina

Wszystko wskazuje więc na to, że w końcu dowiemy się, czy miłość Penelopy do Colina to miłość z wzajemnością. Cóż, musimy przyznać, że mogliśmy się tego spodziewać już wcześniej. Jakiś czas temu producentka wykonawcza – Shonda Rhimes – uchyliła rąbka tajemnicy kolejnych sezonów „Bridgertonów”.

- Niekoniecznie idziemy w porządku chronologicznym stworzonym przez książki. Zamierzamy przyjrzeć się każdemu z rodzeństwa, ale we własnej kolejności. To, w którym miejscu zostawiamy Colina i Penelopy, tworzy początek kilku naprawdę interesujących historii – mówiła Shonda Rhimes dla Entertainment Togniht.

A zatem na ekranie z pewnością nie zabraknie Nicoli Coughlan i Luke’a Newtona – kto jeszcze powrócił na plan „Bridgertonów”?

„Bridgertonowie 3” – obsada 

Póki co twórcy „Bridgertonów” nie ujawnili większych szczegółów w sprawie pojawienia się nowych postaci. Wiemy natomiast, że praktycznie cała „główna” obsada powróci na ekrany. Wyjątkiem jest oczywiście Rege-Jean Page, który opuścił plan jeszcze przed rozpoczęciem prac nad drugim sezonem, oraz serialowa Francesca Bridgerton, czyli Ruby Stokes. Jej rolę przejmie Hannah Dodd.

- Niestety straciliśmy Ruby Stokes w połowie kręcenia drugiego sezonu. Musieliśmy zatem usunąć wiele wątków, w których miała brać udział. Francesca jest zdecydowanie Bridgertonówną. Ma swoją własną historię miłosną, więc możemy się spodziewać, że i jej wątek w końcu stanie się tym głównym. Chce opowiedzieć historię całego rodzeństwa i każdego z jej członków z osobna – mówi Chris Van Dusen dla Glamour UK.

Kate Sharma i Anthony Bridgerton – wielkiej miłości ciąg dalszy

A co z nowożeńcami – Kate Sharmą i wice hrabią Bridgertonem? Jak zapowiadają aktorzy, romantyczna miłość trwa i z pewnością jeszcze nie raz będziemy mogli przyjrzeć się jej z bliska.

- Wrócimy! Kate i Anthony dopiero rozpoczynają swoją wspólną historię. W drugim sezonie był dużo nacisków, komplikacji i problemów rodzinnych. Dopiero teraz zobaczymy ich z nieco spokojniejszej strony. Kate została żoną głowy rodziny. Przed nią wiele wyzwań. Jest bardzo podekscytowana posiadaniem domu i rodziny – mówi Simone Ashley w wywiadzie dla Glamour UK.

Możemy się zatem spodziewać, że tym razem zobaczymy Kate Sharmę w zupełnie nowej roli. Czy poradzi sobie jako wielka pani domu? Na tę odpowiedź będziemy musieli jeszcze trochę poczekać – ale jak długo...?

"Bridgertonowie 3" - kiedy premiera? 

Póki co data premiery kolejnego sezonu „Bridgertonów” nie jest znana. Pocieszającym jest jednak fakt, że prace na planie już trwają, dlatego przerwa pomiędzy kolejnymi częściami serii będzie krótsza niż miało to miejsce w przypadku drugiego sezonu.

Znawcy kina spekulują, że prawdopodobnie „Bridgertonowie 3” pojawią się w połowie 2023 roku.