„Bridgertonowie 2” – kiedy premiera?

Napisy końcowe ostatniego odcinka „Bridgertonów” zostawiły wielu fanów serialu z totalną pustką. Na szczęście zaledwie miesiąc później producenci zapowiedzieli kolejny sezon. Dziś mamy już pewność, że wkrótce na platformie Netflix znów pojawi się barwna opowieść z czasów XIX-wiecznej Anglii.

Reklama

Kiedy planowana jest premiera drugiego sezonu „Bridgertonów”? Na nieoficjalnym Twitterze serialu pojawiła się informacja, że już  25 marca 2022 roku poznamy kolejne losy Daphne i jej rodziny. Co ciekawe, twórcy zapowiadają spore zmiany jeśli chodzi o fabułę.

Ostatecznie zdjęcia do drugiego sezonu "Bridgertonów" zakończyły się 21 listopada. Chris Van Dusen nie krył swojej dumy i podekscytowania. Na jego Instagramie pojawiło się zdjęcie z  Simone Ashley oraz Jonathanem Bailey'em.

- I tak wygląda nieoficjalna reklama drugiego sezonu "Bridgertonów"! Jestem bardzo dumny z całej obsady i ekipy filmowej, z ludzi, którzy każdego dnia ciężko pracowali nad naszą produkcją w tym - jakże trudnym i wymagającym - roku. Nie mogę się doczekać, kiedy świat w końcu ujrzy, co dla niego przygotowaliśmy! - czytamy  na Instagramie Chrisa Van Dunsena. 

Drugi sezon serialu „Bridgertonowie” – Anthony Bridgerton na tapecie

Pierwszy sezon serialu zatrzymał nas w momencie, w którym poznaliśmy dziecko Daphne i Simone’a. Dowiedzieliśmy się również, kto jest największą plotkarą Londynu – niejaką Lady Whistledown. Tymczasem Anthony – brat Daphne – rozpoczyna poszukiwania odpowiedniej kandydatki na żonę. Właśnie ten ostatni wątek będzie najbardziej wybrzmiewał w drugiej części „Bridgertonów”.

Kolejny sezon hitu Netflixa ma bazować na drugiej części powieści Julii Quinn. Podczas gdy pierwszy skupiał się przede wszystkim na romansie księcia i najstarszej córki Daphne Bridgerton, kontynuacja przeprowadzi nas przez losy Anthony’ego Bridgertona.

- Anthony Bridgerton właśnie postanowił się ożenić; co więcej – wybrał już kandydatkę na żonę! Jedyną przeszkodą jest siostra jego wybranki – najbardziej wścibska kobieta, jaką widziały londyńskie sale balowe. Kate Sheffield doprowadza Anthony'ego do obłędu swoim uporem, by zerwać te zaręczyny – czytamy w opisie drugiej części książki.

Tak oto Daphne i książę zejdą na drugi plan, ustępując miejsca starszemu bratu Daphne, Anthony'emu (Jonathan Bailey) i jego nowej miłości Kate Sharmie (Simone Ashley, "Sex Education").

- Anthony  zainteresuje się miłością i myślę, że będzie to wątek tak rozległy, poruszający i piękny "Bridgertonów" przystało - przyznaje Chris Van Dunsen w wywiadzie dla "Today" 

Jak można się jednak spodziewać, miłosna relacja starszego brata Daphne będzie skomplikowana, burzliwa i pełna złośliwości, co jedynie potwierdza jedna z zajawek opublikowanych przez Netflixa. 

Ale nie to jest największym szokiem. Dla wielu fanów drugi sezon może okazać się sporym zawodem, ponieważ na ekranie nie pojawi się przystojny książę Hastings. Jak to się stało, że Regé-Jean Page zrezygnował z roli?

Drugi sezon „Bridgertonów” –  czy Daphne Bridgerton straci męża?

- Drodzy Czytelnicy, podczas gdy oczy wszystkich zwróciły się na historię poszukiwań wicehrabiny dla lorda Anthony'ego Bridgertona, my żegnamy Regé-Jean Page'a, który tak niesamowicie grał księcia Hastingsa. Będzie nam brakowało obecności Simona na ekranie, ale on zawsze będzie częścią rodziny Bridgertonów – informują producenci na instagramowym koncie serialu.

Na szczęście inni bohaterowie postanowili kontynuować swoją opowieść. Na ekranie wciąż będziemy mogli zobaczyć Phoebe Dynevor Jonathana Bailey’a, Claudie Jessie, Luke’a Thompsona, Ruth Gemmell czy Nicole Coughlan. Pytanie pojawia się jedynie przy Luke’u Newtonie, serialowym Colinie, który pod koniec pierwszego sezonu wyrusza w podróż do Grecji. Nie mamy pewności, że jego postać będzie częścią kontynuacji - być może pojawi się dopiero w kolejnych częściach.

"Bridgertonowie 2" - kogo zobaczymy w nowym sezonie? 

Ale to nie koniec! Oprócz starej gwardii poznamy także zupełnie nowych bohaterów. W postać Kate Sheffield wcieli się wspomniana Simone Ashley, natomiast jej młodszą siostrę, Edwinę, zagra Charithra Chandran. Do obsady dołączy także Rupert Young, Shelley Conn, Calam Lynch oraz Rupert Evans. 

Co ciekawe jednak, nowe i stare postacie będą musiały stawić czoła zmianom w swoich relacjach z innymi. Dotyczy to szczególnie Penelope i Eloise. Czy prawda o Lady Whistledown wyjdzie na jaw? 

- Związek Eloise i Penelope ulegnie zmianie. Oczywiście, że są najlepszymi kumpelkami, ale stoi pomiędzy nimi zbyt wiele tajemnic. Sekretne miłości, romantyczne pragnienia... Każda z nich ma coś do ukrycia - mówi Caludia Jessie dla "Decider". 

Bridgertonowie 2 / Netflix Bridgertonowie 2 / Netflix

Drugi sezon "Bridgertonów" - zdjęcia z planu 

Pierwsze oficjalne zdjęcia z planu zostały opublikowane już we wrześniu zeszłego roku. Widzimy na nich tytułową rodzinę, która zdecydowanie nie opuściła poprzeczki w kwestii dworskiego stylu, a także Kate Sharmę z nowym potencjalnym ukochanym - Anthonym Bridgertonem. 

Każda fotografia daje nam do zrozumienia, że nowy sezon nie przewidział nowych standardów. Znowu będziemy mieli do czynienia z sorbetowymi empire dress, wyszukanymi upięciami oraz migoczącymi pantofelkami. 

 Trzeci sezon „Bridgerton”  i nie tylko

Gdy jakiś czas temu na Instagramie Chrisa van Dusena, pojawiło się zdjęcie zdradzające tytuł pierwszego odcinka drugiego sezonu, myśleliśmy, że nic już nie może nas zaskoczyć. „Rozpustnik przez duże R” zapowiada ogromne emocje już samą nazwą. Tymczasem okazuje się, że „Bridgertonowie” doczekają się nie jednego, a dwóch nowych sezonów. Informacja pojawiła się na oficjalnym Instagramie Netflixa.

Sam producent przyznaje jednak, że jego największym marzeniem i planem na przyszłość jest stworzenie nie dwóch czy trzech, ale aż ośmiu sezonów "Bridgertonów" - zgodnie z ośmioma książkami, które składają się na całą serię. 

- Mając ośmioro dzieci i osiem książek, chciałbym się skoncentrować na historiach miłosnych całego rodzeństwa z osobna. Na każdej postaci - wyznał w wywiadzie dla Collider Chris Van Dunsen. 

Bridgertonowie 2 / Netflix Bridgertonowie 2 / Netflix

Jak mówi Lady Whistledown, „Są inne zakończenia, które oferują nowe początki”. Jakie więc początki zaoferuje nam kolejny sezon? Czy Penelope Featherington i Eloise Bridgerton znajdą miłość? Co wydarzy się z księciem Hastingsem i jak potoczą się losy salonowej plotkary? Na odpowiedzi będziemy musieli jeszcze poczekać, ale nie martwcie się, pierwszy klip z kontynuacji serialu jest już w sieci! Czy romantyczne spotkanie Anthony’ego i Kate przerodzi się w ognisty romans?