Brad Pitt debiutuje jako rzeźbiarz

Niedawno słyszeliśmy o tym, że Bard Pitt postanowił zawiesić swoją aktorską karierę. Obiecał jednak, że nie porzuci samej sztuki – i słowa dotrzymał. Właśnie zadebiutował jako rzeźbiarz!

Reklama

W ramach współpracy z Thomasem Houseago i muzykiem Nickiem Cavem Brad Pitt zaprezentował swoją pierwszą kolekcję rzeźb. Tytuł wystawy, która pojawiła się w Sara Hilden Art Muzeum w Finlandii to „WE - with Nick Cave and Brad Pitt”. 

Wystawa koncentruje się wokół nowego projektu Thomasa Houseago "WE", który ma na celu zmianę koncepcji autorstwa poprzez zakwestionowanie idei artysty jako samotnej jednostki.

Zarówno Nick Cave, jak i Brad Pitt są podziwiani w swoich dziedzinach, ale po raz pierwszy obaj zaprezentowali swoje dzieła rzeźbiarskie.

Jak podaje magazyn "GEO", prace Brada Pitta obejmują m.in. konstrukcję w kształcie domu, konstrukt z brązu wielkości trumny z rękami, stopami i twarzami przebijającymi strukturę oraz wiszącą na ścianie rzeźbę z gipsu zatytułowaną „Celując w ciebie widziałem siebie, ale tym razem było za późno”. Ponadto Brad Pitt wykonał kilka drewnianych świeczników dla bliskich, które także pojawiły się na wystawie. 

 

Rzeźbiarstwo - nowa pasja Brada Pitta

Podobno Brad Pitt rozpoczął swoją historię z rzeźbiarstwem tuż po rozstaniu z Angeliną Jolie.

- Dla mnie chodzi o autorefleksję. Narodziła się z posiadania tego, co nazywam radykalnym inwentarzem jaźni. Jestem w tym ze sobą brutalnie szczery, biorę pod uwagę tych, których mogłem skrzywdzić, i momenty, w których się pomyliłem – powiedział Brad Pitt podczas otwarcia wystawy.

Wystawa „WE - with Nick Cave and Brad Pitt” potrwa do 15 stycznia 2023 roku.