Brad Pitt kręci film o Formule 1 i... wstrzymuje pracę 

Brad Pitt został zmuszony przerwać produkcję najnowszego filmu o Formule 1, przygotowywanego dla Apple. Powód? Strajk aktorów w Hollywood. Nie pomaga również fakt, że w tym samym czasie trwa strajk scenarzystów. Wszyscy jednak liczą, że uda się wznowić zdjęcia.

Reklama

Kilka dni temu Brad Pitt i Damson Idris wzięli udział w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Panowie nie tylko byli tam, aby podziwiać zmagania kierowców F1, ale pojawili się na wydarzeniu także w celach zawodowych. Ekipa filmowa dostała pozwolenie na kręcenie tego, co się dzieje w padokach. Co więcej, dwa zmodyfikowane bolidy z Formuły 2 stanęły na linii startu razem z innymi prawdziwymi pojazdami biorącymi udział w Grand Prix.

Obaj aktorzy uczestniczyli także w ceremonii odśpiewania hymnu narodowego przed wyścigiem wraz z gwiazdami F1, Maxem Verstappenem i Lewisem Hamiltonem.

Ten drugi ma odegrać kluczową rolę w produkcji filmu. Będzie pełnił rolę konsultanta.

Niestety zdjęcia musiały zostać wstrzymane przez wcześniej wspomniany strajk związków zawodowych aktorów w Hollywood, do którego również należy Brad Pitt. Ekipa produkcyjna filmu nie opublikowała żadnych oficjalnych informacji dotyczących zawieszenia zdjęć.

 

 

Film o F1 - czego możemy się spodziewać?

Według prognoz, film Apple o Formule 1 mógłby mieć duży wpływ na królową motosportu. Podobnie zresztą jak produkcja Netfliksa „Formuła 1: Jazda o życie”. Dyrektor generalny Formuły 1, Stefano Domenicali, pochwalił jakość produkcji i liczy, że film Brada Pitta wzniesie ten sport na nowy poziom popularności.

Brad Pitt przerywa zdjęcia do filmu o Formule 1 / Twitter F1 Brad Pitt przerywa zdjęcia do filmu o Formule 1 / Twitter F1

Ekipa filmowa dostała bezprecedensowy dostęp do padoków, a nawet toru wyścigowego podczas weekendowych zmagań. Na potrzeby produkcji zbudowano garaż filmowego zespołu, nazwany APX GP. Szefowie prawdziwych zespołów i kierowcy również w pełni popierają projekt filmowy.

Ekipa planowała wznowić zdjęcia w sierpniu na torze w Zandvoort. Z powodu strajku jednak nie jest to możliwe.

 

Film o Formule 1 Brada Pitta - obsada

Na ten moment film o Formule 1 nie ma oficjalnego tytułu. Mówi się jednak, że nazywać się będzie „Apex”. Brad Pitt gra Sonny'ego Hayesa, emerytowanego kierowcę F1, który jest mentorem dla nowicjusza w zespole.

Na stronie IMDb można znaleźć informacje, że Damson Idris gra młodego kierowcę, natomiast Kerry Condon wciela się w postać dyrektorki technicznej zespołu.